Archiwum - Aug 10, 2006 - story

Nie ma takiego numeru

Telekomunikacja Polska poinformowała Urząd Komunikacji Elektronicznej, że 30-dniowy termin wykonania zalecenia dotyczącego rozdzielenia neostrady tp od usługi telefonicznej jest nierealny. Dokonanie niezbędnych zmian systemowych w tym czasie jest technicznie niemożliwe. Ewentualne wdrożenie przez TP nowej, samodzielnej usługi neostrada tp możliwe będzie w 2007 r. Wcześniej Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawiła zalecenia pokontrolne, w których wezwała Telekomunikację Polską S.A. do usunięcia "stwierdzonych nieprawidłowości polegających na naruszeniu art. 57 ust. 1 pkt 1 Prawa telekomunikacyjnego poprzez uzależnianie zawarcia umowy o świadczenie usługi neostrada tp, od świadczenia usługi telefonicznej w oparciu o dostęp analogowy w miejscu wskazanym przez Abonenta, w którym ma być świadczona ww. usługa"...

Zapytanie w sprawie przeglądu Media Zagraniczne o Polsce

Zapytanie nr 1472 do ministra spraw zagranicznych w sprawie uniemożliwienia internautom dostępu do podstrony MSZ wraz z odpowiedzią sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych - z upoważnienia ministra.

Zmiany w specyfikacji także na papierze

Jeśli odwołujący się otrzymał specyfikację w formie pisemnej, zamawiający był zobowiązany przekazać zmiany w tej samej formie. Zapadł wyrok zespołu arbitrów w postępowaniu dotyczącym organizowanego przez Urząd Gminy w Sierakowicach przetargu na dostawę oleju opałowego (sygn. UZP/ZO/0-2100/06).

Kamerun i inne literówki domenowe

Fragment mapy Afryki z zaznaczonym KamerunemKrajową domeną najwyższego poziomu Kamerunu (Country Coded Top Level Domains, ccTLD) jest domena ".cm" (Cameroon). Czy można uznać, że kraj działa podobnie jak "pirat domenowy" uprawiający typo-squatting? Wpisując w przeglądarce adres zakończony domeną ".com" wielu użytkowników popełnia błąd (literówkę) - w efekcie wpisuje adres z zakończeniem ".cm". Administratorzy domeny krajowej odkryli, że wystarczy odpowiednio ustawić serwery, by zamiast komunikatu o błędzie użytkownikowi prezentowała się witryna pełna reklam. Kamerun wypłynął w kontekście toczącego się sporu o „masowy cybersquatting”, o który posądzany jest rejestrator Dotster.