Żelazna pozycja wg miesięcznika CHIP

W miesięczniku CHIP (sierpień 2005) ukazała się recenzja "Prawa w sieci"...

CHIP: "...Możemy powiedzieć, że jest to żelazna pozycja w biblioteczce każdego, kto interesuje się internetem. Piotr Waglowski próbuje uchwycić wieloaspektowość tego stosunkowo nowego obszaru kulturowych działań człowieka i nałożyć na niego precyzyjną siatkę pojęć prawniczych..."

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Autorytet miesięcznika CHIP

Być może w 2005 roku ten miesięcznik miał jeszcze jakiś autorytet. Ale od dawna się staczali, a jak to mawiał kiedyś pewien wykładowca: "... to już nie jest nawet dno, oni pukają w dno ale od spodu!". Niestety po artykule na temat instalacji Ubuntu (dziś wisi tam sprostowanie, że jest to tylko wpis bloga. Nie zmienia to faktu, że początkowo był to jednak artykuł. Była tam zresztą też grafika przedstawiająca psa "defekującego" na logo Ubuntu) muszę powiedzieć, że CHIP prezentuje dziś dziennikarstwo rynsztokowe. Poziomem jest im chyba dziś daleko do www.vagla.pl, proponuję więc zastanowić się nad zdjęciem ten nieszczęsnej informacji.

P.S.
Dla ludzi o mocnych nerwach załączam link do komentowanego artykułu/wpisu bloga.
http://www.chip.pl/blogi/bla-bla-bla/2012/04/instalujcie-ubuntu.-jest-super-tyle-ze-nie-dziala
Oczywiście nie opieram swojej opinii na tym jednym wpisie, ale ten jest chyba najbardziej charakterystyczny dla tematu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>