Migawka z Nakła: Warto wstąpić

Mec. Monika Mosiewicz była tak uprzejma i podesłała mi zdjęcie, które idelanie pasuje do działu migawki tego serwisu. Baner reklamowy wiszący między oknami budynku (komisariatu) w Nakle nad Notecią. Kolejna fotka w kolekcji. Dziękuję.

Kto nie pamięta kapitana Żbika? Co prawda, kapitan Żbik był oryginalnie postacią dzielnie wspierającą organa ścigania z minionej epoki. Dziś nie ma już Milicji Obywatelskiej, ale Żbik reklamuje w Nakle strony internetowe kujawsko-pomorskiej Policji. Na banerze jest Jan Żbik (czyli kapitan), chociaż - jak się wydaje - powinien być wnuk tamtego kapitana, komisarz Michał Żbik. "Warto wstąpić": www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl.

baner reklamujący strony internetowe policji: Warto wstąpić, Jan Żbik, www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Dawno nie miałem w ręku tego komiksu, chociaż gdzieś w przepastnych archiwach mam kilka starych zeszytów. A - jak pisze Wikipedia: "Od 2006 roku ukazuje się kontynuacja tej serii pt. Komisarz Żbik, której bohaterem jest komisarz Michał Żbik, wnuk Jana".

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

okiem kamery

nawiązując do twoich niedawnych postów komenda ta najwyraźniej ma swój własny program "okiem kamery" w którym publikują nagrania z kamer monitoringu miejskiego...

Tylko czekać na podcast i kanał miro...

Przypominam, że w którymś

Przypominam, że w którymś z zeszytów Żbik awansował na majora, więc dziś raczej tak należałoby go tytułować :-)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>