Archiwum - Oct 20, 2005

Spotkanie po latach

Okładka komentarza ustawy o dostępie do informacji publicznejKto by się spodziewał, że to tak właśnie będzie. Otóż jakieś dziesięć lat temu, gdy założyłem już listę dyskusyjną prawo@plearn.bitnet, w dyskusji uczestniczyło wiele ludzi. Jednym z nich był Piotr Szkudlarek, którego nie miałem okazji wówczas poznać osobiście, chociaż czytaliśmy się (i – jak sądzę - nie raz się mijaliśmy w CIUWie).

Zakupy on-line w Unii Europejskiej

Dr Cezary Banasiński Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Aleksandra Olczak Dyrektor Europejskiego Centrum Konsumenckiego zapraszają na konferencję "Zakupy on-line w Unii Europejskiej. Ochrona konsumentów w ponadgranicznym handlu elektronicznym"

Pracownicy nie pracują? A co robią ich szefowie?

Dzisiejszy Przekrój przynosi artykuł "Pracownik naprawdę wirtualny", z którego wynika, że w Polsce pracownicy w pracy albo bawią się, albo dorabiają do pensji, ale nie pracują. Stąd konieczność kontroli ich miejsca pracy. Ja nadal twierdzę, że pracownik, jak każdy człowiek, ma prawo do prywatności. Prawo gwarantowane przez umowy międzynarodowe, konstytucje i ustawy.

Przenoszenie numerów: teraz PTC

Jest kolejny wyrok w sprawie przenoszalności numerów telefonii komórkowej. Tym razem w sprawie Polskiej Telefonii Cyfrowej. Wyznaczony przez prezesa URTiP termin, w którym spółki telefonii komórkowej miały zagwarantować przenaszalność numerów minął 10 października.

Służby: przygarnij kropkę

Jak rozszyfrować kodCzy Twoja drukarka drukuje coś, o czym nie wiesz? Jeśli na wydruku masz jakieś dziwne kropki, to może chodzi o to, że twoja drukarka zapisuje w wydruku datę i czas jego dokonania, a także numer seryjny maszyny, na której wydruk zrobiono. Dzieje się tak w wyniku porozumienia między producentami a służbami specjalnymi USA. Organizacja Electronic Frontier Foundation złamała kod.