Partia poszukuje dziennikarza

Liga Polskich Rodzin poszukuje dziennikarza, który "znieważył jednego z parlamentarzystów" tej portii. Partia poszukuje tego dziennikarza za pomocą strony internetowej publikując jego zdjęcia...

Na stronie LPR możemy zobaczyć dwa zdjęcia meżczyzny w okularach i przeczytać:

"Zachowanie tego dziennikarza określamy jako skandaliczne. Nie mieści się ono w żadnych ramach działań, jakich można dopuścić się w pracy dziennikarskiej. Osoba widoczna na zdjęciu, to prawdopodobnie dziennikarz jednego z tabloidów. Wszystkich którzy mogą wskazać jej personalia prosimy o kontakt z Biurem Prasowym KP LPR. Za wskazanie i zidentyfikowanie dziennikarza widocznego na fotografii przewidujemy nagrodę"

Jako komentarz do powyższego anonsu LPR wskażę inne doniesienie mediów. Onet.pl publikuje depeszę PAP, a tam czytamy: "Obrońca jednej z pielęgniarek, które w katowickim szpitalu fotografowały się z wyjętymi z inkubatora wcześniakami, uważa, że media bezprawnie ujawniły jej wizerunek. Nie wyklucza złożenia pozwu o naruszenie dóbr osobistych".

W depeszy cytowany jest tekst opublikoany w Rzeczpospolitej w piątek. "Cytowany przez "Rz" Piotrowski mówił, że publikacja zdjęć naruszyła nie tylko dobra osobiste jego klientki, ale też jej prawa autorskie, bo Karina T. nie dostała honorarium za opublikowanie fotografii w prasie"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>