Archiwum - Jun 15, 2007

Otwartość Hiszpanii - przyjęto LAECSP

Wczoraj Hiszpania przyjęła ustawę dot. elektronicznego dostępu do serwisów administracji publicznej. Zgodnie z nową regulacją wszystkie elektroniczne usługi publiczne muszą być dostępne za pośrednictwem (z wykorzystaniem) otwartych standardów i formatów. W Hiszpanii również toczył się pojedynek o te formaty i standardy. W wyniku poszukiwania kompromisu dopuszczono możliwość równoległego (dodatkowego) akceptowania innych standardów i formatów niż otwarte.

Czyścimy terminologię dot. informatyzacji

MSWiA przygotowało projekt ustawy o dostosowaniu terminologii w ustawach dotyczących informatyzacji. Ustawa ma spore znaczenie do polskiego ustawodawstwa. Jeśli zostanie przyjęta - ustawa będzie miała charakter "czyszczący". Ustawa ma dostosować terminologię w przepisach odrębnych ustaw do określeń wymienionych w art. 3 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. Nr 64, poz. 565 i z 2006 r. Nr 12, poz. 65).

Przestępczość teleinformatyczna

Publikacja pod red. dr inż. Jerzego Kosińskiego stanowi zbiór materiałów z odbywającego się w dniach 13-14 lipca 2006 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie IX Seminarium Naukowego nt. "Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej". Głównym przesłaniem seminariów TAPT jest przekazanie najnowszej wiedzy o cyberprzestępczości policjantom zajmującym się przestępstwami teleinformatycznymi. Specyfika ich pracy wymaga poznania stosowanych przez przestępców technologii, często bardzo zaawansowanych.

autor:

Jerzy Kosiński (red)

wydawca:

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

ISBN:

83-7462-067-6

stron:

223

kilka słów od siebie:

Publikacja pod red. dr inż. Jerzego Kosińskiego stanowi zbiór materiałów z odbywającego się w dniach 13-14 lipca 2006 roku w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie IX Seminarium Naukowego nt. "Techniczne aspekty przestępczości teleinformatycznej". Głównym przesłaniem seminariów TAPT jest przekazanie najnowszej wiedzy o cyberprzestępczości policjantom zajmującym się przestępstwami teleinformatycznymi. Specyfika ich pracy wymaga poznania stosowanych przez przestępców technologii, często bardzo zaawansowanych. Dzięki seminarium powinni uzyskać wiedzę o narzędziach możliwych do wykorzystania w pracy wykrywczej, jak również wypracować własne metody pracy i uwzględnić w nich współpracę międzynarodową.