Siedmiotysięcznik

Ngadi Chuli - najwyższy szczyt w regionie Mansiri Himal w NepaluNiniejszy wpis to siedmiotysięczny tekst opublikowany w ramach serwisu dostępnego w subdomenie prawo.vagla.pl. Doszedłem do siedmiu tysięcy tekstów jeszcze w styczniu, a zatem niech ten wpis stanowi uzupełnienie moich prywatnych obchodów dziesięciolecia serwisu, o którym pisałem w odrębnej notatce.

Tekstów byłoby znacznie więcej, jednak coraz częściej inne obowiązki kolidują z aktualizacją serwisu. Mam coraz więcej notatek, których jeszcze nie udało mi się przeanalizować. Będę je - jak do tej pory - systematycznie przelewał do Sieci. Sześciotysięczny tekst opublikowałem 9 lutego 2006 (por. Mój własny sześciotysięcznik). Nie wiem, czy uda mi się zachować dotychczasowe tempo aktualizacji...

Będę musiał sprawdzić ile to znaków znalazło się w tych wszystkich siedmiu tysiącach wpisów. Dałoby to pogląd na temat objętości materiału i pozwliłoby to przeliczyć ten serwis na arkusze drukarskie. Teraz wiadomo tylko, że tabela z tekstami ma 18.2 MB czystego tekstu. Zostaje tylko porównać ze wszystkimi dziełami Lenina i jest się nad czym zastanawiać...

Dla celów kronikarskich warto chyba pokazać aktualną strukturę taxonomii serwisu. Kiedyś może będzie to miało jakąś wartość historyczną, a może nie będzie miało żadnej? Nie wiem. Zobaczymy jak mi będzie szło aktualizowanie witryny. Poniższe dane zaczerpnięte są z mapy serwisu i nie uwzględniają takich części jak blog albo opisów książek. Widać, że nadal sporo jest tekstów spoczywających w przejściowej kategorii "archiwum".

Aktorzy

Jacy aktorzy występują w historii?

Tematy

Kategorie informacji poukładane arbitralnie. Niektóre newsy mogą znajdować się w kilku kategoriach.

Zasoby serwisu

Na obrazku: Ngadi Chuli - najwyższy szczyt w regionie Mansiri Himal w Nepalu. Wysokość 7871 m n.p.m.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Gratulacje Piotrze! :)

Gratulacje Piotrze! :)

A Info Star...

Napisałem kiedyś felieton odnoszący się do zasad rządzących przyznawaniem nagrody Info Star:
http://wimmer.neostrada.pl/felietony/pcq9919.html
Niestety, dominuje zasada "znajomi i znajomi znajomych".

Trzeba budować własne komitety ;)

VaGla's picture

Info Star jest pewnie fajnym wyróżnieniem, ale fajniejszym jest to, że mam wpis encyklopedyczny w Wikipedii :) Tak więc nie ma się co pochylać nad zasadami wyróżnień środkowiskowych. Trzeba pomyśleć jak samemu zacząć wyróżniać innych :) Przyjąłbyś, Drogi Pawle, wyróżnienie ode mnie za całokształt Twojego dorobku twórczego, którego jedynie fragmentem jest Twój poradnik webmastera?

A jeśli chciałbyś zobaczyć czym się zajmuje niejako "przy okazji", to zapraszam do powstajęcej galerii zdjęć public domain Sejmu RP. Jeszcze nie skończyłem, ale jest już 65 zdjęć.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Już są ;-}

Paweł też już ma hasło o sobie, chociaż się dzielnie opierał. =}

A skoro już przy zdjęciach jesteśmy, to czy w twoim haśle także można liczyć na portret?...

Pozdrawiam!

Ciekawe fotki

Byłem parę razy w Sejmie przy okazji różnych konferencji okołoinformatycznych, ale jakoś nigdy mi nie przyszło do głowy, żeby tam pofotografować.
Naprawdę fajna kolekcja - nawet nie wiedziałem, że jest tam tyle ciekawych obiektów.

gratulacje

cezio's picture

Nic, tylko pogratulować, co niniejszym czynię. Czekamy (przynajmniej ja) na relację z Czomolungmy;)

nie tylko szybko pisze, ale jak szybko myśli!

kschmidt's picture

Jak on to robi? Może ma "procesor dźwięku" i dyktuje tylko co ma być gdzie wpisane? Ale przy takim rozwiązaniu i tak trzeba szybko myśleć.
Nigdy tego nie rozumiałem jak to możliwe bo ja już jestem powolniakiem niestety..
VaGla napisał:

Nie wiem, czy uda mi się zachować dotychczasowe tempo aktualizacji...

Gratulując tedy tych 7000 (i zazdroszcząc) życzę zachowania tempa przy zachowaniu jakości. No i oby to pozostawało bez wpływu na zmęczenie autora.

--
kazimierz schmidt

gratulacje

Gratuluje Piotrze! I życzę dalszej wyrwałości w zdobywaniu (już za chwilę) korony Himalajów :) Ciekawe, swoją drogą, czy siedzibę Bogów zdobędziesz jeszcze w 2008 roku.
pozdrawiam,
Just

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>