migawki

Szum lasu w społeczeństwie informacyjnym

Żyjemy w społeczeństwie nadzorowanym, w którym czujne oko kamery może nas zaskoczyć swoją obecnością w najdziwniejszych miejscach. Właściwie dziś nie ma już miejsca, w którym nie dałoby sie zainstalować kamery. Nowego znaczenia nabiera chyba pojęcie "Closed-circuit television" (CCTV). Tym razem, dzięki uprzejmości Macieja Bębenka - autora nadesłanych zdjęć, zapraszam Państwa na parking leśny w Gminie Wilga...

Znak: Miasto monitorowane

Coraz więcej kamer, fotoradarów, czujników i innych urządzeń monitorujących pojawia się na ulicach miast. Tym razem w dziale migawki publikuję zdjęcie Jarosława Lipszyca, które zrobił w Mińsku Mazowieckim, gdzie przy "wylotówce na Warszawę" stoi sobie znak informacyjny.

Baczność! Migawka militarna (wpisujcie miasta!)

Kolejne zdjęcie przesłane z Nakła przez mec. Monikę Mosiewicz (wcześniejsze: Migawka z Nakła: Warto wstąpić). Zdjęcie zrobione w Nakle, ale podobne plakaty zdobią - jak słyszałem - ulice miast w całej Polsce (stąd hasło w tytule tego tekstu: "wpisujcie miasta").

Migawka z Nakła: Warto wstąpić

Mec. Monika Mosiewicz była tak uprzejma i podesłała mi zdjęcie, które idelanie pasuje do działu migawki tego serwisu. Baner reklamowy wiszący między oknami budynku (komisariatu) w Nakle nad Notecią. Kolejna fotka w kolekcji. Dziękuję.

Tramwaj zwany pożądaniem: migawka warszawska

W dziale migawki pierwszy tamwaj, a to tramwaj nie byle jaki, gdyż oklejony reklamą Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: "Polskie Normy są wszędzie". Zdjęcie publikuję dzięki Jarosławowi Lipszycowi, który je podesłał do wykorzystania na zasadzie licencji CC-BY 3.0.

Migawka z Katalonii: Mossos d'Esquadra

Jak widać - odrabiam zaległości. I tak: przed chwilą wrzuciłem zdjęcia z Portugalii (por. Migawki z Portugalii: wóz policyjny i wóz lizbońskiej straży miejskiej), a teraz zdjęcie wozu policji z Katalonii, nadesłane przez Leszka 'Makdaam-a' Jakubowskiego. Tak.

Migawki z Portugalii: wóz policyjny i wóz lizbońskiej straży miejskiej

Oto jak można człowieka wepchnąć brutalnie w nowe hobby. Tak naprawdę, to wcale mnie nie fascynowało zbieranie zdjęć wozów policji i innych służb publicznych, które mają na burtach wymalowane adresy serwisów internetowych. Skoro jednak w takie hobby zostałem de facto wepchnięty, to teraz już nie mam wyjścia i zbieram nadsyłane fotografie. Wcale nie marudzę. Śmieję się :) Kolejny set zdjęć. Tym razem wóz policyjny z Portugalii i wóz tamtejszej straży miejskiej. Pozdrawiam serdecznie Krzysztofa Siewicza i jego przemiłą małżonkę :) Pozdrawiam również Wojciecha Myszkę, który także przesłał mi zdjęcia z Portugalii.

Teraz Garda (migawka z Irlandii)

Pozdrowienia dla p. Grzegorza (S.) oraz dla wszystkich Polaków w Iralndii. Dostałem stamtąd kolejny samochodzik. Tym razem to pojazd irlandzkiej Gardy (An Garda Síochána na hÉireann - czyli po ichniemu Obrońcy Pokoju Irlandii). Garda to specyficzna policja, a specyficzna dlatego, że mundurowi funkcjonariusze Gardy są wyposażeni jedynie w drewniane pałki...

Migawki z Włoch: Karabinierzy i Policja

Kolekcja rośnie. Paweł wybrał się na wycieczkę do Rzymu i mając w pamięci gromadzone (chyba już tak można powiedzieć) przeze mnie fotografie pojazdów publicznych (ale nie tylko przecież pojazdów), na których umieszczono adresy internetowe - zrobił zdjęcia, a następnie przesłał mi dwa nowe samochodziki.

Adres na Ministerstwie Finansów

Z racji rozszerzania się zakresu kolekcji zdjęć (które zbieram w dziale migawki niniejszego serwisu) postanowiłem umieścić tu również zdjęcie budynku Ministerstwa Finansów w Warszawie.