Tramwaj zwany pożądaniem: migawka warszawska

W dziale migawki pierwszy tamwaj, a to tramwaj nie byle jaki, gdyż oklejony reklamą Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: "Polskie Normy są wszędzie". Zdjęcie publikuję dzięki Jarosławowi Lipszycowi, który je podesłał do wykorzystania na zasadzie licencji CC-BY 3.0.

Polski Komitet Normalizacji może się znaleźć w migawkach, gdyż Polskie Normy mają szczególne znaczenie dla interoperacyjności i neutralności technologicznej państwa. W tym serwisie o normach było np. w tekście Migawki z Legionowa - dyskusja o interoperacyjności, standardach i informatyzacji państwa (por. również komentarze pod tekstem Plan Informatyzacji Państwa na lata 2007-2010 - projekt), chociaż same Polskie Normy są chronione przez prawo autorskie (por. Szykuje się poważna nowelizacja ustawy o normalizacji). PKN odgrywał również ważną rolę w dyskusji nad przyjęciem lub odrzuceniem formatu OOXML jako standardu ISO (por. Komitet Techniczny 171 nie chce OOXML, ale jest jeszcze KT 182 albo Mechanizm macierzy demokratycznej na przykładzie sporu o standardy dokumentów).

A każdym razie - tramwaj:

Warszawski tramwaj niosący reklamę PKN

Warszawski tramwaj niosący reklamę PKN, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego z adresem (bo o to tu chodzi) www.pkn.pl. Dziękuje Jarosławowi Lipszycowi za nadesłanie migawki (no i jeszcze link do licencji CC-BY 3.0).

Zdjęcia o podobnej tematyce gromadzę w dziale migawki niniejszego serwisu.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

migawka

xpert17's picture

Warto odnotować jako ciekawostkę, że "migawka" to słowo oznaczające w Łodzi bilet okresowy (miesięczny) - autobusowy lub tramwajowy - i jest to tak mocno zakorzenione w przynajmniej mojej świadomości, że czytałem ten artykuł, czytałem i za nic nie mogłem zrozumieć o co chodzi (dlaczego Jarosław Lipszyc wysłał komuś bilet miesięczny i dlaczego PKN ma się zajmować biletami tramwajowymi).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>