Migawka z Katalonii: Mossos d'Esquadra

Jak widać - odrabiam zaległości. I tak: przed chwilą wrzuciłem zdjęcia z Portugalii (por. Migawki z Portugalii: wóz policyjny i wóz lizbońskiej straży miejskiej), a teraz zdjęcie wozu policji z Katalonii, nadesłane przez Leszka 'Makdaam-a' Jakubowskiego. Tak.

Na klapie bagażnika przesłanego przez Makdaam-a samochodziku widać adres www.mossos.net. Jest to tylko redirect do serwisu, znajdującego się pod adresem: www.gencat.net/mossos/ ("Policia de la Generalitat-Mossos d'Esquadra" - to serwis policji katalońskiej autonomii). Katalonia: "(kat. Catalunya, hiszp. Cataluna, oksytański Catalonha) - region geograficzny i kraina historyczna na Półwyspie Iberyjskim, także wspólnota autonomiczna Hiszpanii".

wóz katalońskiej policji z wymalowanym adresem www.mossos.net na klapie bagażnika

Wóz katalońskiej policji z adresem www.mossos.net. Makdaam udostępnił zdjęcie na licencji CC-BY. Przekazał też pozdrowienia z Barcelony. Re-pozdrawiam ;)

Zdjęcia o podobnej tematyce gromadzę w dziale migawki niniejszego serwisu. Może ktoś następnym razem prześle jakąś śmieciarkę, albo samochodzik jakiejś innej służby publicznej?

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Zdjęcie robione komórką i

Zdjęcie robione komórką i już prawie mi radiowóz uciekł, ale adres widać ;) Trochę inny adres, ale kieruje na te samą stronę. Dziwne, że tylko na tym jednym radiowozie widziałem namiar na stronkę. W Lloret de Mar, Barcelonie i Madrycie widziałem sporo pojazdów służb miejskich, ale tylko ten miał adres www.

http://img530.imageshack.us/img530/623/dsc01013vy1.jpg

To samochód Mossos

To samochód Mossos d'Esquadra, specjalnej jednostki katalońskiej policji, stąd ten adres. W Madrycie nie miał Pan prawa ich spotkać ;)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>