Migawki z Portugalii: wóz policyjny i wóz lizbońskiej straży miejskiej

Oto jak można człowieka wepchnąć brutalnie w nowe hobby. Tak naprawdę, to wcale mnie nie fascynowało zbieranie zdjęć wozów policji i innych służb publicznych, które mają na burtach wymalowane adresy serwisów internetowych. Skoro jednak w takie hobby zostałem de facto wepchnięty, to teraz już nie mam wyjścia i zbieram nadsyłane fotografie. Wcale nie marudzę. Śmieję się :) Kolejny set zdjęć. Tym razem wóz policyjny z Portugalii i wóz tamtejszej straży miejskiej. Pozdrawiam serdecznie Krzysztofa Siewicza i jego przemiłą małżonkę :) Pozdrawiam również Wojciecha Myszkę, który także przesłał mi zdjęcia z Portugalii.

Na burcie poniżej przedstawionego portugalskiego wozu policyjnego wymalowano adres www.psp.pt, a jest to oficjalna strona portugalskiej policji: Sitio Oficial da Polícia de Segurança Pública - Portugal. To zdjęcie przesłał Krzysztof i zdjęcie to - jak rozumiem - związane jest z jego niedawną podróżą poślubną. Młodej parze już gratulowałem, ale skoro jest okazja, to jeszcze raz gratuluję :)

wóz portugalskiej policji

Portugalski wóz policyjny z wymalowanym adresem www.psp.pt. Zdjęcie z podróży poślubnej Krzysztofa i Ani.

Kolejne zdjęcie to samochód portugalskiej straży miejskiej (Policia Municipal), na którego burcie wymalowano adres e-mail w domenie cm-lisboa.pt. Pod tą domaną znajduje się witryna zatytułowana Câmara Municipal de Lisboa. Wojciech Myszka przesłał również zdjęcie portugalskiego wozu policyjnego i mam nadzieję, że nie będzie miał mi za złe, że wykorzystałem zdjęcie Krzysztofa.

wóz Policia Municipal z adresem poczty elektronicznej na burcie

Wóz lizbońskiej straży miejskiej. Tu wymalowano adres poczty elektronicznej w domenie cm-lisboa.pt. I tak też można. Wojciech Myszka napisał mi w liście z pewnym żalem: "Przejechał obok mnie (w mojej przytomności) samochód żandarmerii wojskowej (ale głowy nie dam), zdjęcia zrobić nie zdążyłem, niestety". Mam nadzieję, że w czasie zagranicznych wojaży dział migawki niniejszego serwisu nie spędza państwu snu z powiek.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Jeśli chodzi o wozy

Jeśli chodzi o wozy policyjne to mam tu zdjęcie z Cardiff (Walia, UK), ale niestety bez adresu www.

http://picasaweb.google.com/oscylator2/Cardiff/photo#5207648229915942834

chodzi o internet w sferze publicznej

VaGla's picture

Jakkolwiek wozik z Walii fajny, to w migawkach chodzi raczej o nawiązanie do internet w sferze publicznej (w szczególności w oznakowaniu np. wozów publicznych, nie tylko Policji, ale tez innych służb).
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>