Dzieci na sprzedaż

Znów na aukcji oferowano sprzedaż dzieci. 28 października chińska policja zatrzymała mężczyznę zamieszanego w opublikowanie oferty w jednym z internetowych serwisów aukcyjnych. Podobno zatrzymany twierdzi, iż to był tylko dowcip.

Jak się dowiadujemy z serwisu Gazeta.pl, który powołuje się na Shanghai Daily: cena chłopca miała wynosić 28 tys. juanów (3,5 tys. USD). Dziewczynkę można było kupić za około połowę tej ceny - 13 tys. juanów (1600 USD).

O sprawie pisze również IDG: "Po tym, jak przedstawiciele eBaya usunęli rzeczone ogłoszenie i zawiadomili policję, niejaki Wu, identyfikujący się jako "Chuangxinzhe Yongyoun" został zatrzymany. Przedstawiciele policji stwierdzili, że oferta była skopiowana przez niefrasobliwego Chińczyka ze znalezionej przez niego ulotki"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>