Adres na Ministerstwie Finansów

Z racji rozszerzania się zakresu kolekcji zdjęć (które zbieram w dziale migawki niniejszego serwisu) postanowiłem umieścić tu również zdjęcie budynku Ministerstwa Finansów w Warszawie.

Na zdjęciu budynek Ministerstwa Finansów otoczony antydemontracyjnymi barierami (popularnie nazywanymi "zomo-płotkami"). Niższe piętra budynku mają zabezpieczone sklejką okna.

Zdjęcie zrobione przed rozpoczęciem się Europejskiego Forum Ekonomicznego, które odbyło się w dniach 28-30 kwietnia 2004 r. w Warszawie. W tym czasie całe centrum Warszawy przygotowywało się do Forum, zabezpieczając okna witryn sklepowych, instytucji i urzędów styropianem, sklejką i deskami. Niektóre budynki stosowały też swoiste maskowanie swojego przeznaczenia (np. Empik na rondzie im. Charlesa de Gaulle'a postanowił zakryć neony z nazwą sieci specjalnymi plandekami).

budynek Ministerstwa Finansów

Na zdjęciu widać również adres internetowy ministerstwa: www.mf.gov.pl. Obecnie, po remoncie elewacji budynku ministerstwa (co nie było związane w żaden sposób z Europejskim Forum Ekonomicznym) podobne panele świetlne z adresem internetowym serwisu ministerstwa zniknęły z budynku na ul. Świętokrzyskiej w Warszawie. Panel taki znajdował się nawet na szczycie budynku, nad wejściem głównym do ministerstwa.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>