Śmigłowiec londyńskiego HEMS

Tym razem nie wóz policyjny, a śmigłowiec pogotowia - powietrzny ambulans. Śmigłowiec ten wylądował przed chwilą przed domem Pawła w Londynie. Paweł dostrzegł adres serwisu internetowego i zrobił zdjęcie.

Śmigłowiec ma na burcie wymalowany adres www.hems-london.org.uk, czyli adres serwisu London's Air Ambulance.

Kolekcja zdjęć powiększa się, chociaż zaczęła się od dwóch wozów Policji (z Belfastu oraz z Rheinland-Pfalz). Wniosek z tego, że zacząłem zbierać zdjęcia pokazujące przenikanie się świata wirtualnego z szerzej pojętą "służbą publiczną" (gdzieś tu miałem zdjęcie budynku Ministerstwa Finansów z "neonem" przedstawiającym adres internetowy ministerstwa; zdaje się, że to zdjęcie wpisuje się w założenia powstającej kolekcji).

śmigłowiec londyńskiego pogotowia

Jak pisze Wikipedia w haśle "Ambulans": "Pomysłodawcą pierwszego ambulansu był Larrey, lekarz wojskowy, który w 1792 r. wraz z zespołem chirurgów i pielęgniarek udzielał pierwszej pomocy rannym żołnierzom i przygotowywał ich ewakuację z pola bitwy". HEMS w adresie serwisu internetowego to skrót od "Helicopter Emergency Medical Service".

adres serwisu internetowego na burcie śmigłowca

W Polsce również działa Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR). Ze strony LPR wynika, że po 1999 roku powołano w Polsce Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Lotnicze Pogotowie Ratunkowe", który jest "bezpośrednio finansowany przez Ministerstwo Zdrowia, stanowi jednolitą strukturę, w skład której wchodzi 15 regionalnych baz HEMS oraz 4 zespoły transportowe".

Podobne zdjęcia zbieram w dziale migawki niniejszego serwisu.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Virgin?

Czy logo Virgin oznacza, że pomocy można wzywać tylko z telefonów z osbsługą DRM? :)

Urząd Skarbowy

To ja zapraszam do Krakowa. Na Urzędzie Skarbowym Kraków- Nowa Huta wisi potężny banner z adresem internetowym urzędu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>