O prośbie pilnego przygotowania zmian w projekcie ustawy hazardowej

"W nawiązaniu do ustaleń podjętych przez Prezesa Rady Ministrów na spotkaniu w dniu 5 lutego 2010 r. zwracam się z uprzejmą prośba o pilne przygotowanie zmian w projekcie ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw, w zakresie wyłączenia z tego dokumentu przepisów dotyczących Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych".

- Maciej Berek, Sekretarz Rady Ministrów (oraz prezes Rządowego Centrum Legislacji) w piśmie z dnia 8 lutego 2010 roku (PDF), adresowanego do p. Jana Rostowskiego, Ministra Finansów.

Jeśli mowa o spotkaniu w dniu 5 lutego, to chodzi o spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, o którym pisałem w tekście Po debacie: wszystko zależy od Was. W poszukiwaniu innych materiałów na temat Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych zachęcam do sięgnięcia do odrębnego działu serwisu. Zachęcam również do lektury tekstu Grupa robocza blogerów/internautów, przedsiębiorców, organizacji i rządu będzie się zajmowała...

dwie z pieczęci na piśmie z 8 lutego: wpłynęło z 5 lutego przekreślone

Dwie z pieczęci na piśmie z 8 lutego, kierowanego do Ministra Finansów: pieczęć "wpłynęło 5 lutego" przekreślona. Byłoby głupio, gdyby pismo wpłynęło przed wysłaniem, a nawet przed napisaniem.

Wedle aktualnych informacji nad elektroniczną platformą konsultacji społecznych pracuje teraz Rządowe Centrum Legislacji. Wczoraj podobno pewne oficjalne materiały dotyczące tego zagadnienia były podpisywane w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji (ministerstwo to jest odpowiedzialne za dział "informatyzacja"). Niestety również Ministerstwo Gospodarki planuje uruchomienie resortowej, elektronicznej platformy konsultacji społecznych. Aby jednak nie było zbyt optymistycznie, o swoim własnym serwisie społeczno-konsultacyjnym pomyślał również Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeśli rzeczywiście ktoś uzna, że należy wydać publiczne pieniądze na każdy z tych serwisów, to cały trud tłumaczenia Panu Premierowi, o co chodzi w tej dyskusji, będzie można - tak uważam - uznać za zmarnowany.

Podobne materiały gromadzę w dziale cytaty niniejszego serwisu.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Stop. Ministrowi kultury taka platforme zaproponowano...

Lipszyc's picture

...na spotkaniu w dniu 16 lutego z wybranymi (minister ma prawo decydowac, z kim sie spotyka) przedstawicielami organizacji pozarzadowych. Pomysl ten zostal przez innych przedstawicieli natychmiast skrytykowany, a sam minister wezwany do podjecia tematu na radzie ministrow w celu koordynacji wysilkow zmierzajacych do polepszenia procesu konsultacji spolecznych.

1% na Fundację Nowoczesna Polska, KRS: 0000070056;

"Zaproponowano"

VaGla's picture

"Zaproponowano", czyli kto zaproponował?
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Lidia Makowska (Kultura Miejska, Indeks 73). Ale...

Lipszyc's picture

...nie sądzę by to miało szczególne znaczenie. Lidia jak mniemam chciała, w warunkach dość swobodnej rozmowy, wesprzeć swoją propozycją tezę (wyrażaną przez kilka osób po kolei) o konieczności dokonywania konsultacji społecznych na różnych poziomach podejmowania decyzji. Osobą, która poprosiła ministra o to, by raczej wsparł koordynację na poziomie Rady Ministrów, byłem ja. Piszę dla jasności, na wypadek gdyby styl poprzedniego komentarza wydał się komuś zbyt enigmatyczny.

1% na Fundację Nowoczesna Polska, KRS: 0000070056;

Czemu nie zauważyliście trzeciej pieczątki? :-)

Sekretariat Podsekretarza Stanu
Szefa Służby Celnej
Jacka Kapicy
2010-02-08

Pismo adresowane jest do ministra finansów. Ten otrzymał je 9. JVR skierował do wiceministra Kapicy, który otrzymał je 8.

a jeżeli...

ktoś po prostu zapomniał przestawić datownik z piątku, piątego lutego

Tak mogło być

VaGla's picture

Tak mogło być. Oznaczałoby to, że w poniedziałek do ministerstwa (a przynajmniej pod tą pieczęć) nie wpłynęła żadna korespondencja.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

daty wpłynięcia

No to wystarczy ogłosić honorową nagrodę za znalezienie w BIP pisma z datownikiem z 6 lutego.
Jeżeli istnieje - jest niezbity dowód na manipulacje. Jeżeli nie, to tylko pomyłka ludzka. Nie powinna się zdarzać na takim szczeblu, ale to przewinienie znacznie mniejszej klasy.
W każdym razie fakt, że 5 lutego to piątek może być na ich korzyść.

Często się zdarza

Często się zdarza przystawienie niewłaściwej pieczątki po weekendach/urlopach, niestety nie wymyślono jeszcze (a przynajmniej nie w cenach, które są skłonne zapłacić urzędy) samo przestawiające się datowniki bez możliwości zmiany daty (nie powiem, przydatna by to była rzecz!). Jednakże normą urzędową jest składanie podpisu przy wszelkich przekreśleniach, tak by było wiadomo (mniej więcej, po parafce zwykły śmiertelnik nie pozna, kto to ale przynajmniej szefa można pytać) kto dokonał zmiany, czego tutaj nie widzę. Chociaż znając życie ma tu zastosowanie zasada "co wolno wojewodzie to nie tobie [...]"

http://wiadomosci.gazeta.pl/W

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7575939,Nie_bedzie_Rejestru_Stron_i_Uslug_Niedozwolonych.html

Kolejna notka w sprawie bieżącej (skłaniająca do dalszego skupiania uwagi nad losami projektu; wzmiankowane sa `konultacje` z gronami czyli społeczeństwo informacyjne nie ustawa w korzystaniu z wiązki funkcjonalnych uprawnień) + jako bonus profesjonalne zdjęcie z Panem Premierem ;)

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>