A więc również Pudelek przeprasza

"Zarząd o2.pl sp. z o.o., administratora serwisu pudelek.pl, przeprasza Radio ZET sp. z o.o. oraz Pana Roberta Kozyrę za opublikowanie na stronie www.pudelek.pl artykułów zawierających nieprawdziwe stwierdzenia oraz mogących wprowadzić w błąd informacji dotyczących działalności na polskim rynku muzycznym Radia ZET oraz Prezesa Radia ZET Pana Roberta Kozyry."

- Treść przeprosin opublikowanych w plotkarskim serwisie Pudelek.pl w dniu 3 grudnia 2008 roku. Pudelek opublikował również Stanowisko Radia Zet (z tą samą datą publikacji), w którym dwóch członków zarządu Radia Zet sp. z o.o. (a więc Robert Kozyra, Prezes Zarządu oraz Renata Bardecka, Członek Zarządu) oświadczają m.in., że:

...stwierdzenia zawarte w artykule pt. "Yaro sugeruje, że Klich CHCIAŁA SIĘ ZABIĆ PRZEZ ... Roberta Kozyrę?!" opublikowanym w dniu 15 października 2008 roku na stronie internetowej www.pudelek.pl są nieprawdziwe, obraźliwe oraz wprowadzają w błąd, co do sposobu prowadzenia przez Radio ZET oraz Prezesa Radia ZET Pana Roberta Kozyrę działalności na polskim rynku muzycznym, w szczególności w zakresie podejmowania decyzji o wyborze utworów, które są emitowane w programach radiowych. (...)

Tekst, o którym mowa w tym oświadczeniu, tj. "Yaro sugeruje, że Klich CHCIAŁA SIĘ ZABIĆ PRZEZ ... Roberta Kozyrę?!", został usunięty z Pudelka.

Podobne materiały gromadzę w dziale cytaty. W tym konkretnym przypadku proponuję dodatkowo sięgnięcie do tekstu Interpelacja w sprawie ochrony dóbr osobistych osób publicznych (naruszane przez serwisy plotkarskie).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>