RM chce zmian w ustawe o ogłaszaniu aktów normatywnych

Podczas wczorajszego posiedzenia Rady Ministrów zaakceptowała ona projekt ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych. Jak się wydaje - ma to związek z artykułem, o którym poinformowałem wczoraj, a który jakiś czas temu pojawił się w Rzepie.

W komunikacie po Radzie Ministrów czytamy: "Obowiązek wydawania w formie elektronicznej między innymi dzienników urzędowych i ich skorowidzów miał obowiązywać od 1 stycznia 2006 roku. Projekt nowelizacji zakłada przesunięcie terminu ogłaszania przez podmioty realizujące zadania publiczne aktów normatywnych i innych aktów prawnych w formie elektronicznej. Rząd uznał, że organy wydające akty prawne muszą się odpowiednio przygotować do realizacji nowych obowiązków i zaproponował termin 1 lipca 2006 roku".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>