Plan na 2006 rok już od września

W Dzienniku Ustaw nr 147 z dnia 18 sierpnia 2006 r. poz. 1064 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 sierpnia 2006 r. Plan Informatyzacji Państwa na rok 2006. Rozporządzenie wydano na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publicznej (Dz. U. Nr 64, poz. 565 oraz z 2006 r. Nr 12, poz.65). Rozporządzenie wejdzie w życie po upływie 14 dni od jego ogłoszenia. Zatem plan na 2006 rok zacznie obowiązywać już 2 września.

Przyjęte przez Radę Ministrów i opublikowane obecnie rozporządzenie różni się od dostępnego wcześniej projektu. Liczę, że ktoś zechce opublikować Plan informatyzacji również w takiej formie, która umożliwi jego elektroniczne wykorzystanie. Ja zaś w załączeniu (dla zalogowanych) udostępniam skan urzędowej publikacji.

Napiszę jedynie, że w opublikowanym rozporządzeniu nie ma słowa o umożliwieniu głosowania przez "portal internetowy", co znalazło się w komunikacie po Radzie Ministrów... Uważam, że to bardzo dobrze, że takiego postulatu w Planie nie ma (por. Czy rzeczywiście młodzi chcą głosować przez internet?).

Przeczytaj również:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Tempo...

Tempo wprowadzania takich planów przez naszych ministrów mogę skomentować tylko jednym cytatem: "Staszek szybki jest!" :P

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>