Prezydent podpisał ustawę o lobbingu

znak: Kancelaria Sejmu, dział przepustekPrezydent podpisał wczoraj ustawę z dnia 7 lipca 2005 r. o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa. W ustawie tej są odesłania do Biuletynu Informacji Publicznej.

O pracach nad ustawą można przeczytać we wcześniejszych doniesieniach: Lobbing w Sejmie, lub Senat pracuje pełną parą...

Z takich ciekawostek można wskazać, że Minister właściwy do spraw administracji publicznej prowadził będzie rejestr podmiotów wykonujących zawodowo działalność lobbingową. w postaci bazy danych zapisanej na informatycznych nośnikach danych w rozumieniu przepisów ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Może by teraz zarejestrować się jako lobbysta?

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

To chyba będzie kolejna niejasna

To chyba będzie kolejna niejasna ustawa, której nie da się zastosować w praktyce. A bycie lobbystą kojarzy się niezbyt dobrze. Lepiej po prostu rozwijaj swój serwis i pisz książki :-)

Mam kilka pomysłów

Z książek, to się chyba nie da wyżyć, no ale mam też kilka pomysłów, więc zobaczymy co będzie dalej. Na razie muszę skończyć to, co zacząłem. A co do lobbingu - może podejście do tego zawodu się zmieni? Tak czy inaczej - jak się wydaje - ustawa ta i tak nie powinna przeszkadzać w kontaktach członkom stowarzyszeń i innych organizacji w dostępie do urzędników.
--
[VaGla] Vigilent Android Generated for Logical Assasination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>