Umorzone śledztwo

Jest finał sprawy dotyczącej wysyłania kaczek mailem: Prokuratura Rejonowa w Elblągu umorzyła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez internautę z Elbląga. Uznano, że czyn nie zawiera znamion przestępstwa.

Taką informację za PAP właśnie opublikowała Gazeta.pl. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że p. Aleksander, o którym pisałem w tekście Kaczki - aniołki i postępowanie w sprawie znieważenia Prezydenta wysyłał nie tylko zdjęcie z kaczkami z podpisem "A teraz pocałujcie nas w kupry" (które można prawdopodobnie znaleźć jeszcze w archiwach serwisu joemonster.org), ale również inne "satyryczno-polityczne" zdjęcia i przeróbki, w tym zdjęcie opakowania papieru toaletowego o nazwie "Kaczory"...

Pominę jakość dowcipu, ale to ważna informacja.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Przeszukanie mieszkania

Dobrze że umorzyli, chyba i tak nie mieli szans w sądzie. Zastanawiam się tylko czy prokurator nie powinien najpierw pomyśleć czy "czyn zawiera znamiona przestępstwa" zanim przeszukał panu Aleksanderowi mieszkanie.

Prokurator nie musiał myśle

Prokurator nie musiał myśleć, bo i po co. Podpisał nakazy a przeszukanie i tak zlecił Policji. Sam też tam nie był.
A tak poza tematem może autor strony skusi się na temat np. pt. "Ile cukru w cukrze - ile czasu poświęcają Prokuratorzy sprawie od wszczęcia do aktu oskarżenia (ile czynności wykonują w sprawie).

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>