Wyrok w sprawie trzech prowadzących redwatch.org

Dziś Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał Andrzeja P., Bartosza B. oraz Mariusza T. winnych publicznego nawoływania do przemocy wobec osób innej orientacji seksualnej czy innej narodowości, co mieli robić za pośrednictwem strony internetowej redwatch.org. O redwatch pisałem w tym serwisie kilkakrotnie, przy czym o wrocławskim procesie w tekstach We Wrocławiu toczy się sprawa dotycząca strony internetowej RedWatch oraz Akt oskarżenia w sprawie redagowania Redwatch raz jeszcze trafił do sądu. Wyrok jeszcze nie jest prawomocny, ale wiadomo, że sąd orzekł kary od 13 miesięcy do półtora roku pozbawienia wolności.

O wyroku pisze Katarzyna Lubiniecka w serwisie Gazeta.pl: Twórcy neofaszystowskiej strony Redwatch.info skazani, materiał na ten temat pojawił się również w PAP (za PAP pisze TOK.fm w tekście Twórcy neofaszystowskiej strony redwatch skazani. "Sprawiedliwie").

Sąd na poczet kary zaliczył czas spędzony przez skazanych w areszcie.

Dziś pod adresem redwatch.org zgłasza się oprogramowanie administracyjne:

If you can see this page, then the people who manage this server have installed cPanel and WebHost Manager (WHM) which use the Apache Web server software and the Apache Interface to OpenSSL (mod_ssl) successfully. They now have to add content to this directory and replace this placeholder page, or else point the server at their real content.

Redwach dostępny jest nadal pod innymi adresami. Można tam nadal przeczytać:

Inicjatywa Redwatch jest w prostej linii kontynuacją udanych akcji tego typu, jakie mają miejsce w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Redwatch Polska jest informacją, że środowiska patriotyczne istnieją i mają się dobrze. To także odpowiedź na inicjatywy spod szyldu „Nigdy Więcej”, ich przyjaciół w mediach i wszelkich ugrupowań mieniących się jako Antifa oraz kłamstwa wypisywane na nasz temat. Celem Redwatch Polska jest zbieranie wszelkich możliwych informacji (zdjęcia, adresy, nr telefonów, nr tablic rejestracyjnych samochodów etc.) na temat osób trudniących się działalnością antyfaszystowską, antyrasistowską, kolorowych imigrantów, działaczy lewackich stowarzyszeń i wszelkiego rodzaju sympatyków i aktywistów szeroko rozumianego lobby homoseksualnego oraz pedofili. Poprzez Redwatch chcemy uświadomić środowiskom, które są nam przeciwne, że to, co wiedzą na nasz temat, jest niczym w stosunku do wiedzy, jaka posiadamy o nich.

Są tylko dwie strony – nasza i ta druga

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Pamiętam tylko ile wyniosłem mądrości

gdy czytałem dokumenty umieszczone na WikiLeaks z tej sprawy gdzie w pierwszy wersjach umorzonej sprawy były przepiękne zabiegi typu:

Oskarżeni w kwestiach dotyczących wykorzystywania ich telefonów i wysyłania SMSów twierdzili, że telefony użyczali znajomym więc nie mogli być winni ;]
Sprzedawana muzyka nawołująca do nienawiści, przemianowała się w kolejnych zeznaniach na AC/DC gdyż nie dało się odnaleźć źródłowych plików itp.

Sporo się nauczyłem ;]

W tym wypadku dość istotnym elementem IMHO jest fakt, że wyrok nie zostanie zawieszony. Czekamy na prawomocność :}

Polska cała tylko biała

Piękne podobne klimaty:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,8824602,Wroclaw__Uniewinnieni_rasisci_manifestujacy_na_Rynku.html

Ludzie, których w środę uniewinnił sąd, krzyczeli na wrocławskim Rynku: "Polska cała tylko biała". Czyżby sąd uwierzył, że chodziło im o śnieg?

Ah Ci fascynaci Słowianami ;]]]

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>