Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego A.D. 2008

2008-05-17 00:00
2008-05-18 00:59
Etc/GMT+2

Podobnie jak w latach ubiegłych - również w tym roku 17 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego. Przez wiele lat, w związku z obchodami "Dnia Telekomunikacji", obchody organizowało Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W zeszłym roku do grona organizatorów dołączyło Polskie Towarzystwo Informatyczne. Ja tego dnia tradycyjnie obchodzę urodziny.

Zgodnie z decyzją podjętą w listopadzie 2005 r. w Tunisie podczas Światowego Szczytu Społeczeństwa Informacyjnego, dzień 17 maja obchodzony jest na całym świecie jako „Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego”. Wcześniej tego dnia obchodzono „Światowy Dzień Telekomunikacji” jako pamiątkę utworzenia w dniu 17 maja 1865 r. obecnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU), wyspecjalizowanej organizacji Narodów Zjednoczonych.

Osoby, które chciałyby poznać niektóre relacje z lat ubiegłych, zachęcam do odwiedzenia notatek:

Przygotowania do tegorocznych obchodów idą pełną parą, dlatego odwołam czytelników do stron organizatorów:

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>