Światowy Dzień Telekomunikacji - Globalne cyberbezpieczeństwo

2006-05-17 14:00

Dzień 17 maja jest obchodzony na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Telekomunikacji upamiętniający utworzenie w dniu 17 maja 1865 r. obecnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - wyspecjalizowanej organizacji skupiającej większość krajów świata zajmującej się rozwojem telekomunikacji i teleinformatyki.

Organizowane co roku w Polsce uroczyste obchody Światowego Dnia Telekomunikacji mają ugruntowaną pozycję jednego z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń z dziedziny telekomunikacji i teleinformatyki w naszym kraju.

Na mocy uzgodnień z Kierownictwem Ministerstwa Transportu i Budownictwa Stowarzyszenie Elektryków Polskich prowadzi prace przygotowawcze do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Telekomunikacji, które przebiegają pod ogłoszonym przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) hasłem: „Globalne cyberbezpieczeństwo”.

Również i w tym roku obchody te są organizowane przy współudziale Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji, Instytutu Łączności i Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>