Światowy Dzień Telekomunikacji

Nie wszyscy pamiętają, ale w dniu 17 maja przypada Światowy Dzień Telekomunikacji (wiedziałem, kiedy sie urodzić, nie? ;).

W tym roku obchody ŚDT 2004 będą odbywać się pod hasłem "Cyfrowe techniki komunikacyjne wiodącym czynnikiem stabilnego rozwoju". Liczne imprezy związane z obchodami będą odbywać się w dniach od 17 do 20 maja, przy czym właśnie 20 maja planowana jest w Sali Kolumnowej Sejmu RP jubileuszowa, V Konferencja Okrągłego Stołu "Polska w drodze do społeczeństwa informacyjnego", której hasłem będzie "Budowa społeczeństwa informacyjnego ważkim czynnikiem integracji i rozwoju zjednoczonej Europy".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>