Info z KRS z poślizgiem

Od 1 stycznia zaczęło obowiązywać rozporządzenie ministra sprawiedliwości z 19 grudnia 2006 r. w sprawie ustroju i organizacji Centralnej Informacji oraz szczegółowych zasad udzielania informacji z Krajowego Rejestru Sądowego i udostępniania kopii dokumentów z elektronicznego katalogu dokumentów spółek. Problem jednak w tym, że bezpłatna internetowa informacja nie działa.

O problemie pisze Gazeta Prawna w tekście Internetowy system Krajowego Rejestru Sądowego nie działa. System ma ruszyć w ciągu kilku najbliższych dni. Udostępnianie informacji będzie odpłatne.

Zobacz: Elektroniczny dostęp do Krajowego Rejestru Sądowego na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, oraz treść rozporządzenia w sprawie ustroju i organizacji Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego oraz szczegółowych zasad udzielania informacji z Rejestru i udostępniania kopii dokumentów z katalogu z dnia 19 grudnia 2006 r. (PDF)

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Już działa, ale...

4 stycznia 2007 r., 15.34 - wyszukiwarka już działa.

Niestety - są błędy (a przynajmniej jeden - w zaprzyjaźnionej spółce z o.o. wyszukiwarka ujawnia obok urzędujących także i wykreślonych już z KRS członków zarządu...)

[EDIT:]
Wygląda na to, że problem dotyczy wszystkich (a przynajmniej wielu) spółek z o.o. - w Internecie umieszczone są nazwiska wszystkich członków zarządu, wpisywanych od chwili rozpoczęcia działalności Rejestru.

Źle to wróży popularności nowej formy dostępu do danych w Rejestrze...

To ja już bym wolał być zarejestrowany w Companies House ;)

Błędy...

W końcu poprawią. Przy okazji - dowiedziałem się, że zaprzyjaźniona spółka partnerska jest Organizacją Pożytku Publicznego. O ile dobrze rozszyfrowałem skrót OPP

Można tylko pozazdrościć

Monika Mosiewicz's picture

Słowakom, którzy mają swój rejestr w internecie od dawna, , nie dość tego również w wersji anglojęzycznej: http://www.orsr.sk, nie dość można przeglądać całość danych podlegająych wpisowi w rejestrze, czyli przegladać odpis aktualny i pełny, a nie tak jak to przewidziano w w/w rozporządzeniu tylko nazwę, adres, nr KRS i datę wykreślenia z rejestru, w szczególności szkoda, że nie można będzie przez internet uzyskać informacji, czy aby spółka nie jest w upadłości bądź czy nie toczy się postępowanie likwidacyjne.

Hmm, mi nie działa...

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>