Dekapitacja w telefonie i areszt za rozstrój zdrowia psychicznego
Wielka Brytania: Mężczyzna, który podczas konwersacji z pracownicą hotelowego sklepiku w Glasgow uruchomił w swoim telefonie komórkowym klip przedstawiający obcięcie głowy człowieka, został skazany na 60 dni aresztu.
Jak donosi BBC: Subhaan Younis, dwudziestotrzyletni chłopak, który pracował dorywczo w tym sklepie, rozmawiał z Charlottą McClay na temat wojny w Iraku. W trakcie tej rozmowy zapytał, czy chciałaby zobaczyć coś w jego telefonie co spowoduje, że nie będzie mogła zasnąć w nocy. Podobno zaciekawiona McClay się zgodziła, jednak gdy zobaczyła akt dekapitacji doznała szoku i rozstroju nerwowego.
Sąd zastanawiał się skąd Younis pobrał kllip do swojego telefonu. Odpowiedź jest dość prosta - z internetu.
Po całym zajściu chłopak przepraszał, stwierdził, że nie chciał doprowadzić McClay do stanu, w którym się znalazła. Przyjął na siebie odpowiedzialność za całe zajście, jednak sąd magistracki uznał, że odpowiednią karą za naruszenie spokoju psychicznego kobiety będzie kara ograniczenia wolności.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>