Wszyscy nimi byliśmy, niektórzy są nimi nadal

Wszyscy nimi byliśmy, niektórzy są nimi nadal

Taki mały obywatel, człowiek, przed którym jeszcze wszystko. Przyszłość narodu, która wymaga troskliwej opieki i szczególnej uwagi. Dziecko.

Internet jest pełen różnych treści - niektóre są odpowiednie dla dzieci, inne raczej nie. Są tacy, którzy chcieliby filtrować te treści aby chronić małoletnich. Pojawiają się pomysły tworzenia "wirtualnych, bezpiecznych placów zabaw" dla dzieci - wydzielonych sieci, w których dokładnie kontrolowano by informacje, nie byłoby linków "na zewnątrz". Dzieci narażone są na liczne niebezpieczeństwa - na działalność pedofili, którzy starają się nawiązać kontakt, na aktywność phisher'ow, którzy chcą wydobyć dane rodziców, by móc dokonać kradzieży, złodziei, którzy chcieliby się dowiedzieć, czy ktoś jest w domu. Internet jest pełen niebezpieczeństw, ale też dziecko bez nadzoru korzystać z Sieci chyba nie powinno. A gdy robiłem to zdjęcie na jednym z warszawskich placów zabaw wyobraziłem sobie, że ktoś zaraz wezwie Policję. Dzieci wymagają szczególnej ochrony.

Odwiedź dział dzieci niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>