O lepszych i gorszych dziennikarzach

"Funkcjonowanie dziennikarzy w Sejmie wymaga uporządkowania. Akredytacje powinni dostawać ci lepsi. Żeby była lepsza informacja o pracach parlamentu"

- Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu w wywiadzie dla Gazeta.pl, zatytułowanym: Komorowski: Akredytacje do Sejmu dla "lepszych" dziennikarzy?

Podobne komentarze gromadzę w dziale cytaty niniejszego serwisu.

Przeczytaj również komentarze na temat wcześniejszych wypowiedzi Marszałka Dorna:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Czego zwykle nie widać - pierwszy dzień Sejmu VI kadencji

Nakręciłem taki reportaż - etiudę, może się sam obroni, a może nie. W każdym razie - jest to mój przyczynek do dyskusji na temat tego, jak wygląda praca dziennikarza w Sejmie. Może to kogoś zainteresuje. Tego zwykle nie pokazują w telewizorze, gdzie wszystko jest takie ładne, przycięte, poukładane i podane w formie przyswajalnej dla masowego odbiorcy...


--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Pierwszy dzień nowego Sejmu: lepsza wersja

... już dostępna via BitTorrent (WMV, 640 x 480, 136MB).

--
[S.A.P.E.R.] Synthetic Android Programmed for Exploration and Repair

Wyżej nie będzie

Moje "kontrowersyjne" video pt. Czego zwykle nie widać - pierwszy dzień Sejmu VI kadencji z pierwszego dnia obrad Sejmu nowej kadencji (które wrzuciłem dwa tygodnie temu, więc w tej kategorii mogłoby się piąć jeszcze dwa tygodnie a teraz ma 21,525 kliknięć) jest na drugim miejscu w kategorii "Most Viewed : (This Month) : News & Politics" w serwisie YouTube. Ale chyba nie będzie na pierwszym miejscu, gdyż szybko pnie się w górę wrzucony przez Gazeta.pl cztery dni temu materiał o tym, że wedle PiS CBA pomogło ograć Belgię (i po tych czterech dniach ten materiał ma 9,545 kliknięć). No cóż. A chciałem sobie takiego fajnego screenshota zrobić.

W YouTube dominują materiały wyjęte przez użytkowników z telewizji. W kategorii polityka i informacje jest bardzo mało "dedykowanych" materiałów. Mój materiał nie jest wcale dobry, jest nawet - nie bójmy się tego słowa - niedobry (technicznie, i w każdym innym sensie) i chociaż sprawiło mi przyjemność jego przygotowanie, to fakt, że jest na drugim miejscu musi źle świadczyć o ogólnej jakości materiałów, które trafiają do polskiego YouTube. A może świadczy o czymś innym?

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>