Przejściowy problem z wyszukiwaniem podmiotów w KRS

Podskórnie trwa pewna rozgrywka, która pewnie niedługo wypłynie na światło dzienne. Niektórzy gracze zabiegają o nieoficjalne nagłośnienie sprawy, by wreszcie ktoś "to" powiedział publicznie. Inni zastanawiają się co zrobić, gdy już się to stanie. Śmiesznie to wygląda, bo nikt nie chce powiedzieć, a wszyscy wiedzą. Nie jestem stroną w tym sporze, więc mam do tego "zdrowy dystans". Mogę jednak zanotować, że "w dniach od 20 sierpnia do 15 września 2007 r. z przyczyn technicznych mogą wystąpić ograniczenia w dostępie do zasobów wyszukiwarki i elektronicznego dostępu do Krajowego Rejestru Sądowego".

Taki komunikat znajdziecie Państwo na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości, a konkretnie na stronie Elektroniczny dostęp do Krajowego Rejestru Sądowego. Kiedy serwis zacznie znów działać poprawnie, wówczas każdy będzie mógł znaleźć informacje o podmiocie wpisanym do KRS. Możliwe będzie wyszukiwanie wg numeru KRS lub nazwy podmiotu... Na temat dostępu do zasobów KRS pisałem też we wcześniejszych tekstach, np. w Info z KRS z poślizgiem ze stycznia tego roku, albo w KRS drogą elektroniczną z czerwca zeszłego.

Wyszukiwarka podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym

Wyszukiwarka podmiotów w Krajowym Rejestrze Sądowym, z "możliwością" wyszukania "Według nazwy". Kliknięcie przycisku "wyszukaj" nie przynosi jednak rezultatu, gdyż w wielu przypadkach uzyskuje się komunikat o błędzie: "Server Error in '/KRSSED' Application"

screenshot strony serwisu KRS z błędem Server Error

Screenshot strony wyszukiwarki podmiotów w KRS, na którym widać "Runtime Error". I chociaż na wcześniejszym ekranie powiadomiono mnie, że serwis ten to "Wersja 1.5, stan danych na dzień: 2007-08-20", to poczekam do 15 września...

Można również sięgnąć do wcześniejszych tekstów:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

przetwarzanie danych z pdi.cors.gov.pl/KRSSED

Witam,
Jak na razie wyszukiwarka KRS raczej działa niż nie działa. Przy okazji nasuwa mi się pytanie - w jakim stopniu możliwe jest przetwarzanie danych uzyskanych z tej bazy? Czy można dokonać jej ściągnięcia w całości na dysk lokalny za pomocą jakiegoś spidera/robota internetowego? Czy w ten sposób zdobyte dane z KRS możemy przetwarzać i udostępniać dalej?
Będę bardzo wdzięczny za krótkie naświetlenie stanu prawnego.

Przy okazji: znając numer wpisu do KRS interesującego nas podmiotu możemy z powodzeniem sprawdzić od razu skróconą treść wpisu za pomocą linku:
http://pdi.cors.gov.pl/KRSSED/Podmiot.aspx?nrkrs=0000264575
gdzie 0000264575 to oczywiście numer KRS.

Cudowne... Kolejny

kravietz's picture

Cudowne... Kolejny screenshot który można pokazywać na szkoleniu z atakowania aplikacji webowych z cyklu jak nie należy zostawiać domyślnej konfiguracji z wyświetlaniem błędów w wersji produkcyjnej...

--
Podpis elektroniczny i bezpieczeństwo IT
http://ipsec.pl/

Od kilu dni (styczeń 2009)

Od kilu dni (styczeń 2009) wcale nie działa i pokazuje błąd serwera

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>