Bezpieczeństwo publiczne w Polsce

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji przesłała Prezesowi Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Witoldowi Grabosiowi opinię w sprawie trudności wykonywania Art. 179 Prawa telekomunikacyjnego przez „małych” przedsiębiorców.

Chodzi o obowiązki na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, które muszą spełnić przedsiębiorcy telekomunikacyjni. W opinii PIIT czytamy m.in: "Pomimo przewidzianej w art. 179 ust. 8 PT możliwości zlecenia realizacji zadań i obowiązków na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa, wykonanie tych obowiązków będzie bardzo trudne dla wielu mniejszych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. W szczególności dotyczy to kilku tysięcy małych firm będących dostawcami internetu".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>