Lektura na lato wg. Andrzeja Horodeńskiego i Teleinfo

Andrzej Horodeński na łamach Teleinfo (Teleinfo nr 28/2005, 12.07.2005r) uznał mnie za "cyberpunk'a z solidnym wykształceniem prawniczym" i zachęca do lektury "Prawa w sieci".

"...Po wysokich intelektualnych lotach na skrzydłach "Antymatrixa" (pierwszy tydzień urlopu?) dobrze będzie poszybować nieco bliżej ziemi biorąc do ręki "Prawo w sieci. Zarys regulacji Internetu" Piotra Waglowskiego. Jeżeli ktoś do tej pory wątpił, że Internet to ocean problemów dotykających najbardziej fundamentalnych praw obywatelskich, albo nie wątpił, lecz nie końca nie wiedział, dlaczego te wątpliwości są uzasadnione, to powinien przeczytać tę książkę. W jakim stopniu Sieć poszerza, a w jakim ogranicza nasze prawa do informacji, do prywatności, do wolności słowa, do własnego utworu? Nie na każde z tych pytań "vagla" daje odpowiedź - prawdę mówiąc, nie daje na żadne z nich, ale podaje cenny zbiór materiałów, które jeżeli nawet nie wyjaśniają problemów do końca, to przynajmniej je formułują i naświetlają. To korzystna okoliczność, że znalazł się w kraju cyberpunk z solidnym wykształceniem prawniczym, w dodatku chętnie chwytający za pióro; znaczy się, za klawiaturę..."

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>