Szybko namierzyli pre-paida

Rzeczpospolita: "Stołecznej policji wystarczyły dwie doby, aby schwytać mężczyznę, który we wtorek groził wybuchem bomby w metrze".

Żartownisiem okazał się 40-letni Jacek K., który "odszedł z policji kilka lat temu, teraz nie pracuje, pije". Co ciekawe i pouczające - zidentyfikowano go jako autora telefonu do pogotowia, mimo że użył komórki z nową kartą prepaid. Zaś samą kartę wyrzucił zaraz po telefonie. Zatrzymał sobie jednak aparat telefoniczny i to dzęki temu policji udało się go namierzyć. Cenna informacja.

Wcześniej zapowiedziano, że odpowiedzialny za ewakuacje warszawskiego metra zostanie obciązony wszelkimi kosztami związanymi z tą operacją.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>