Sprawdź jak głosował Twój wybranek

Tak obiecują i obiecują. W Szczecinie ponoć będzie można zobaczyć, jak głosowali radni podczas sesji rady miasta. Jest tam system komputerowy do głosowania. To fajnie, bo w dzisiejszych czasach warto kontrolować wybranych przedstawicieli narodu. Budujemy społeczeństwo obywatelskie.

Gazeta.pl: "Do tej pory mieszkańcy miasta mogli zapoznać się tylko z ogólnym wynikiem głosowania. Po szczegółowe informacje (np. jak każdy z radnych głosował w tak kontrowersyjnych sprawach jak likwidacja przedszkoli i szkół) trzeba było wybrać się do biura Rady Miasta".

W artykule ciekawostki takie jak to, że radni z komisji budżetu i finansów wyjeżdżali sobie np. na tajne posiedzenia... Wyniki imiennych głosowań rajców szczecińskich na stronie www.um.szczecin.pl.

Jest też informacja o programie "Przejrzysta Polska" (domenę mogliby mieć jakąś własną, która nie promuje "przy okazji" jakiejś firmy szkoleniowej, chyba że w tej akcji o to właśnie chodzi?). Jak czytam akcja prowadzona jest przez Gazetę Wyborczą, Fundację Agory, Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, Program Przeciw Korupcji Fundacji im. Stefana Batorego, Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Banku Światowego... No to co tu robi ta domena progressframework.com? Jakieś to dla mnie niejasne jest.

Nie miałbym nic przeciwko temu, jakby napisali, że Firma Progress Polska, która - jak czytam - "od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu wiedzy, oprogramowania i rozwiązań metodologicznych pozwalających na skuteczne wykorzystanie najnowszych technologii w kształceniu" - jest super-ultra platynowym sponsorem programu "Przejrzysta Polska", a poza tym "kupujcie nasze usługi".

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Głosowania Rady Miasta Krakowa

6 grudnia uruchomiliśmy głosowania imienne radnych w BIP (bezpośredni link: http://www.bip.krakow.pl/?id=448). Zainteresowanie stroną dosyć duże (prawie 5000 wejść w niespełna miesiąc).
IW

Głosowania w BIP

Rzeczywiście - znalazły się w BIPie pewne informacje. To warta nagłośnienia inicjatywa. Trochę mnie jednak martwi, że jednak w krakowskim BIPie istnieją strony, które nie mają danych. Odwiedziłem stronę. Wszedłem sobie poprzez link na stronę zatytułowaną "Sesja numer XCVIII (21 Grudzień 2005)", tam zaś wybrałem "Posiedzenie nr 1 (21 Grudzień 2005r.)", zainteresował mnie punkt 4. a więc "Budżet Miasta Krakowa na rok 2006 / projektodawca PREZYDENT MIASTA KRAKOWA/ Druk nr 1153". Wybrałem link prowadzący do tego punktu. Uzyskałem "Brak danych lub dane niekompletne"

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>