wydarzenia - Filter:

Wybierz warunki filtru wydarzeń
Wybierz rodzaj wydarzeń
Środa Maj 12, 2010
początek: 09:30
End: 14:00

Departament Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA organizuje konferencję pn. Stan Polskiego Internetu 2010. Ma to być kontynuacja działań w ramach monitorowania Strategii Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego do roku 2013. Konferencja ta jest również imprezą towarzyszącą obchodów Światowych Dni Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce.

Piątek Maj 14, 2010
początek: 09:00
End: 15:00

Katedra Pedagogiki Mediów działająca w ramach Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie organizuje Konferencję naukową pt. "Etyczne i prawne wyzwania Internetu". Konferencja odbędzie się 14 maja 2010 r. w auli Jana Pawła II (ul. Dewajtis 5, w Warszawie).

Wtorek Maj 18, 2010
początek: 19:30
End: 21:00

Fundacja Panoptykon organizuje kolejną już rozmowę o społeczeństwie nadzorowanym, tym razem poświęconą problematyce retencji danych telekomunikacyjnych. Temat ten jest aktualny m.in. dlatego, że przepisy o retencji danych zostały uznane za niezgodne z niemiecką konstytucją przez tamtejszy Trybunał Konstytucyjnych, a podobne orzeczenia zapadały również w innych krajach. W Polsce problematyce konstytucyjnej retencji danych miał się przyjrzeć Rzecznik Praw Obywatelskich, jak wynikało z deklaracji w trakcie spotkania zorganizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP. To było przed katastrofą pod Smoleńskiem.

Środa Czerwiec 9, 2010
początek: 12:00
End: 15:41

Od pewnego czasu cztery ogólnopolskie dzienniki działające w ramach Izby Wydawców Prasy, prowadzą akcję "Szanuję, nie kopiuję". Właśnie w ramach tej akcji organizowane jest seminarium pt. "Internet - pole rozwoju gospodarki, czy przestrzeń poza prawem?". Patronami seminarium jest Business Center Club, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Są też partnerzy merytoryczni: Salans, Plagiat.pl oraz Izba Wydawców Prasy. Głównym tematem projektowanego seminarium ma być... dozwolony użytek.