Paszporciki stanęły podobno

Rzeczpospolita: "od pięciu dni stoi produkcja dowodów osobistych i paszportów". Dowody osobiste i paszporty produkuje Centrum Personalizacji Dokumentów, które podlega MSWiA. Centrum od września serwisuje Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych.

W związku z publikacjami prasowymi dotyczącymi awarii systemu produkcji dowodów osobistych i paszportów, Wydział Komunikacji Społecznej MSWIA informuje, że awaria ta była jedną z kolejnych, jakie zdarzają się w tego typu złożonych systemach. Podobno uszkodzeniu uległ napęd taśmowy, pracujący już ponad 4 lata. "Spowodowało to błędy w bazie danych zbieranych od gmin i przeznaczonych do produkcji dokumentów".

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>