Za spam grzywna już w Polsce

Interia za Dziennikiem Internautów (oba zaś serwisy za Nospam-pl.net): "Osoby rozsyłające niechcianą korespondencję (spam) pocztą elektroniczną karane są już nie tylko w USA, ale i w Polsce. Co najmniej trzy tysiące złotych zapłaci bowiem spamer, który w lutym tego roku wysłał do około setki użytkowników pewnej rzeszowskiej firmy przesyłki o średniej wadze 7 MB (!). Osobnik ten przy okazji zapychania kont niechcianą korespondencją zablokował też serwer. Usuwanie skutków tego działania trwało długo. Administrator systemu zirytowany na spamera-wandala z wydrukiem logów udał się do rzeszowskiej prokuratury".

Więcej o sprawie w serwisie Nospam-pl.net: "Ten przypadek miał miejsce w Rzeszowie - w firmie będącej Autoryzowanym Przedstawicielem jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce. W lutym 2004r. na nasz serwer przyszła stosunkowo duża ilość poczty adresowanej do około 100 użytkowników serwera. Przesyłki ważyły średnio 7MB - zawierały różnego rodzaju treści, grafikę, itp..."

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>