Dalsze prace nad zbiórkami - propozycja uchylenia ustawy

Proponując całkowitą deregulację zbiórek publicznych rząd przychylił się - jak mi się wydaje - do koncepcji, o której pisałem w tekście z czerwca zeszłego roku: Uchylmy ustawę o zbiórkach publicznych w całości. Całkowitą deregulację i uchylenie ustawy zaproponował minister Michał Boni na spotkaniu z organizacjami pozarządowymi, które odbyło się dwa dni temu. Ta propozycja zaś ma wynikać ze stanowiska Rady Ministrów ze stycznia (por. Rząd przyjął założenia reformy zbiórek publicznych - na razie idzie dobrze)

W serwisie NGO.pl opublikowano relację z tego spotkania z organizacjami pozarządowymi i można tam przeczytać: "Jest możliwość, żebyśmy znaleźli rozwiązanie całkowitego zniesienia ustawy o zbiórkach publicznych – oświadczył minister Administracji i Cyfryzacji". Propozycja teraz jest dyskutowana w gronie organizacji pozarządowych, które zbiórkami publicznymi zajmują się w swojej codziennej pracy. Za dwa tygodnie ma się odbyć kolejne spotkanie w MAiC, w trakcie którego organizacje ustosunkują się do propozycji rządu.

Materiały na temat prac dot. zbiórek publicznych zbieram w dziale crowdfunding niniejszego serwisu.

Przeczytaj również:

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Czy wiadomo już coś

Czy wiadomo już coś więcej w tym temacie, czy temat ugrzązł na razie na opisanym w artykule etapie?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>