Podyskutujmy o BIP

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Departament Informatyzacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji udostępnił forum dyskusyjne poświęcone projektowi "Biała Księga Nowego BIP". Forum jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wzięcie udziału w zainicjowanej tam dyskusji wymaga zarejestrowania się.

Zamieszczona na forum Biała Księga Nowego BIP (PDF) zawiera ogólną analizę prawnego i faktycznego stanu BIP w Polsce. Dokument ten proponuje strategię rozwoju biuletynu w celu zwiększania zakresu i jakości udostępnianej informacji publicznej oraz jej lepszego wykorzystania przez wszystkich zainteresowanych.

screenshot forum poświęconego nowemu BIP

Forum dostępne jest pod adresem: meta.bip.gov.pl/forum.

Jak pisze Michał Bukowski, Koordynator projektu "Nowy BIP" z Departamentu Informatyzacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji: "Zależy nam na uzyskaniu opinii wszystkich zainteresowanych osób i środowisk. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zabieranie głosu na wszystkich działach forum dyskusyjnego MetaBIP"

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>