Radiowe komentarze dot. SOPA
Dziś rano w TOK FM komentowałem wczorajsze protesty Wikipedii (oraz innych serwisów) związane z amerykańskim procesem legislacyjnym dotyczącym SOPA i Protect IP. Wspomniałem też o ACTA i spodziewanego biegu wypadków w Polsce. Wczoraj ten sam temat komentowałem w Trójce Polskiego Radia. Pomyślałem, że podlinkuję tu nagrania z tych wystąpień, ponieważ obie rozgłośnie były tak miłe, że udostępniły je w internecie.
O pracach nad SOPA i Protect IP pisałem w tym serwisie m.in. w tekstach Internet Society przeciwko projektowi amerykańskiej ustawy SOPA (tu obszerny zbiór linków do dyskusji na temat projektowanych przepisów oraz do komentarzy głównych graczy), Amerykańska administracja usiłuje chyba gasić pożar wywołany pracami nad SOPA i innymi ustawami, albo - wczoraj - w Zamiast walczyć z SOPA chrońmy amerykańskie miejsca pracy i amerykański biznes (tu pozwoliłem sobie na lekko ironiczny komentarz do wypowiedzi Chrisa Dodda, szefa MPAA).
Radiowe komentarze na ten temat tego, co się dzieje w USA:
- Można sobie wyobrazić świat bez Wikipedii? - wczorajsza rozmowa z radiowej Trójce z Ernestem Zozuniem
- Dzisiejsza audycja w TOKFM, w której rozmawiam z p. Anną Laszuk - USA: Protest przeciwko 2 projektom antypirackim (MP3)
A niebawem, jak tylko napiszę, opublikuje notatkę na temat dzisiejszego spotkania "Grupy Dialog", na którym usłyszeliśmy w jaki sposób polski rząd podjął decyzję o podpisaniu ACTA. Naprawdę fascynująca sprawa.
- Login to post comments
Piotr VaGla Waglowski
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>