Adres gmail.pl zmienia "właściciela"

Horizon Concept, to jest, przepraszam, "Grupa Młodych Artystów i Literatów", przestaje prowadzić serwis pod adresem domenowym gmail.pl (por. Arbitraż w sprawie gmail.pl: umorzenie ze względów proceduralnych, Aukcja prostego adresu i gmail.pl w bonusie - oba teksty są z 2008 roku). Jak się wydaje - za blisko 120 tys złotych miał tę nazwę domenową "kupić"... właściciel hurtowni hydrauliczno-sanitarnej InstalHurt. Czyli nie Google.

Informacje o zmianach w serwisie literatów można znaleźć w serwisie klubliteratow.pl (to alternatywny adres serwisu gmail.pl), jako "ważne ogłoszenie". Informacje o zakupie tej domeny na aukcji zaś przynosi CHIP: Domena Gmail.pl sprzedana za niecałe 120 tysięcy złotych. Zresztą informacje archiwalne na temat zakończonej już aukcji w serwisie aukcyjnym Allegro nadal są dostępne: Słynna domena: www.gmail.pl BCM (numer 1180668809). Sprzedawał Horizon_Concept, osiągnięta cena: 119 400,00 zł...

Ogłoszenia sprzedającego (p. Izabeli?), które publikował w trakcie licytacji, również zasługują na uwagę. Na przykład napisał on w trakcie aukcji: "Jednocześnie kolejny raz przypominam, że w razie odmowy dopełnienia zobowiązań finansowych ze strony osoby, która wygra licytację, nie skończy się na "negatywie", tylko w Sądzie! Nie okażę litości nikomu, kto pochopnie złoży ofertę. Ofert już NIE ODWOŁUJĘ!", a wcześniej: "Mamy za sobą walkę z firmą Google, która chciała odebrać nam naszą własność. Proces zakończył się 2 lata temu - pomyślnie dla nas. Domena nie jest więc obciążona żadnymi wadami prawnymi."

No to teraz - mogłoby się tak wydawać - tylko przelew wynagrodzenia oraz... podatki. O tym adresie, jak przypuszczam, będzie chyba można jeszcze coś w przyszłości napisać. Sporo już napisano.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>