Aukcja prostego adresu i gmail.pl w bonusie

Niektórzy pamiętają takie notatki jak Krótko o poetach i gmail.pl oraz Zamieszanie związane z Gmail, a przede wszystkim Arbitraż w sprawie gmail.pl: umorzenie ze względów proceduralnych. Otóż domena gmail.pl ma być "bonusem" w aukcji domeny prostyadres.pl. Widać, że wystawiający na aukcję obie domeny starają się za wszelką cenę nie sugerować, że dojdzie do obrotu (w znaczeniu obrotu gospodarczego), bo ktoś mógłby uznać, że może właśnie naruszają przepisy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji...

Domeny zostały wystawione na aukcji numer 452177012 w serwisie Allegro. Aukcję uruchomił "Ith-indir", zaś sama aukcja ma być prowadzona do 17 października 2008 roku, do godziny 20:59:05. Na razie cena wynosi 28 100,00 zł.

Ale zacytujmy opis aukcji:

Wszystkim, którzy chcą zarabiać w internecie, zależy na tym, aby posiadana przez nich nazwa była krótka i łatwa do zapamiętania.
W pogoni za prostym adresem przemierzamy strony krajowych rejestratorów, oraz serwisy aukcyjne, takie jak ten :)

Na tej aukcji oferuję JEDYNY PROSTY ADRES:
www.prostyadres.pl

Jeśli wiesz, co z nim zrobić - licytuj!

GRATIS zwycięzca otrzyma adres słynny w całej sieci (z powodu procesu z Google Inc.)
www.gmail.pl

Adres jest kosztowny w utrzymaniu, ponieważ serwer obsługujący taką ilość zapytań nie kosztuje 10 zł.
Prasa oraz inne media tak rozdmuchały informację o tym, że Google Inc. nie zdołało nam odebrać domeny,
że mimo wielu miesięcy ruch na stronie nie spada poniżej 76.000 wywołań dziennie.

Zdecydowaliśmy się podarować domenę komuś, kto wie, co zrobić z taką ilością odwiedzających.

Zwycięzca aukcji otrzyma prawo do domeny gmail.pl BEZPŁATNIE,
w chwili uiszczenia opłaty za wylicytowaną domenę www.prostyadres.pl.
Zarówno zapłata za wygraną aukcję jak i podpisanie dokumentów dot. przeniesienia praw do obu domen, nastąpi w kancelarii notariusza.

Pod adresem gmail.pl obecnie wciąż jest serwis (zarządza nim Drupal - jak widzę) z szyldem "Grupa Młodych Artystów i Literatów" i - być może dla pozoru - pojawiła się tam informacja, że oto uwaga:

Od 1 października czynne są 2 NOWE adresy prowadzące do naszego serwisu:
www.klubliteratow.pl oraz www.grupaliteratow.pl

Z dniem 1 listopada przestajemy posługiwać się adresem www.gmail.pl!
Co się z nim stanie - nie wiemy."

Zaczyna się przerzucanie granatu bez zawleczki...

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Oferty zostaly odwolane a

Oferty zostaly odwolane a aukcja zostala zakonczona bo "Aukcja musi zostać wystawiona z innego konta.". Obecnie adres gmail.pl mozna nabyc na aukcji numer 453135484. Nie jest to sprzedaz wiazana.

Już usunięta

VaGla's picture

Pod adresem tej "drugiej" aukcji już można przeczytać: "Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro". Przy okazji pod pierwszym adresem napisano:

UWAGA !!! Aukcja numer 453135484 nie należy do nas!!!
Jej przedmiotem jest domena gmaii.pl, (została celowo napisana przez duże "i" na końcu!)

Proszę uważać!

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Obecnie można licytować tutaj

Obecnie można licytować na aukcji 455347988.

I po aukcji

I pierwsza aukcja, która bez przeszkód proceduralnych się zakończyła, ustaliła cenę na poziomie 70 100 zł. Ciekawe jakie będą dalsze losy domeny.

czyli można rozwiązać już grupę poetów :)

VaGla's picture

Czyli można rozwiązać już grupę poetów :) Zwracano mi uwagę w mailach, że nie informuję o tym, jak to w internecie różni ludzie robią śledztwa na temat prawdziwych intencji abonentów domeny, która była przedmiotem tej aukcji (czyli bonusa). A ja sobie myślę, że każdy z czytelników na ten temat sam sobie już zdążył przez te lata wyrobić zdanie :)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>