Va banque!

Va banque!

"Nasze możliwości są ograniczone, jeżeli serwis hazardowy istnieje poza granicami" powiedział kiedyś zastępca prokuratora apelacyjnego w Krakowie. Bo internet jest transgraniczny, a nie wszędzie gry hazardowe online są niezgodne z prawem. Ba, nie wszędzie są jasne przepisy.

Hazard w internecie jest przyczyną zgryzot w resortach finansów kilku państw. Serwisy bukmacherskie rozwijają się w najlepsze, reklamowane są na imprezach sportowych, ale przecież nie tylko. Pojawiają się kłótnie jurysdykcyjne, niektórzy martwią się o konsumentów, inni podnoszą, że serwisy hazardowe idealnie nadają się do prania brudnych pieniędzy. Do tego dochodzi oczywiście próba blokowania obiegu pieniędzy pochodzących z takich serwisów... Są też tacy, którzy cieszą się na myśl o możliwym wprowadzeniu monopolu w jakimś obszarze... Sieci? Rywalizują ze sobą tendencje do ochrony konsumentów, do walki ze zorganizowaną przestępczością i tendencje do ochrony swobody świadczenia usług. Jednym słowem na tym polu panuje niezłe zamieszanie.

Odwiedź dział "hazard" niniejszego serwisu.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>