Nagrania społecznego przesłuchania kandydata na GIODO

dr WiewiórowskiZgodnie z zapowiedzią z tekstu Spotkanie z kandydatem na GIODO, dr. Wojciechem Wiewiórowskim - spotkanie się odbyło. Spotkanie było nagrywane i w Sieci dostępne jest już nagranie z jego przebiegu. Jak wspominałem w tekstach związanych z wyborami GIODO - kadencja ministra Serzyckiego jako Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych upływa 12 lipca. W związku z tym o urząd ubiega się dwóch kandydatów - dr Wiewiórowski, który wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Helsińską Fundację Praw Człowieka, INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz Fundację Panoptykon, kandyduje również prof. dr hab. Dariusz Górecki, który odmówił udziału w takim spotkaniu, chociaż organizatorzy społecznego monitoringu kandydatów takie zaproszenie do kandydata wystosowali.

Spotkanie odbędzie się 23 czerwca 2010 (środa) o godz. 18.00 w Warszawie, w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka przy ul. Zgoda 11 (6 piętro, sala konferencyjna). Spotkanie realizuje ideę "przesłuchania obywatelskiego" kandydatów na ważne, wybieralne stanowiska państwowe (por. Niebawem upłynie kadencja Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). Spotkanie było nagrywane i z nagraniem można zapoznać się już w Sieci: część pierwsza (75 minut) i część druga (70 minut). Poniżej linkuję do części pierwszej nagrania:

Na stronie Fundacji Panoptykon znaleźć można m.in. wypełniony przez kandydata kwestionariusz dla kandydatów na stanowisko GIODO. Fundacja Panoptykon opublikowała również WNIOSKI Z MONITORINGU WYBORU GIODO.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Czy środowisko prawnicze

VaGla's picture

Czy środowisko prawnicze dostrzegło rozstrzygnięcia ETS w sprawie Productores de Musica de Espana (Promusicae) v Telefonica de Espana podlinkuję: Nie zapominamy oraz ETS: nie muszą przekazywać danych w celu zapewnienia ochrony praw autorskich w ramach postępowania cywilnego. Odnośnie dyskusji na temat możliwości wydania decyzji związanej z udostępnieniem danych w postępowaniu cywilnym: Dyskusja o numerach IP jako danych osobowych (wyrok WSA w Warszawie) i przywołanie wyroku II SA/Wa 1598/09 - Wyrok WSA w Warszawie.

Odnośnie monitorowania problematyki danych osobowych i prywatności zachęcam do lektury stosownych działów tego serwisu.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Drugi kandydat się wycofał

VaGla's picture

Gazeta.pl za PAP - Sejmowa komisja pozytywnie o kandydacie na GIODO: "Sejmowa komisja Praw Człowieka i Praworządności rekomenduje Sejmowi kandydaturę Wojciecha Rafała Wiewiórowskiego na Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Drugi kandydat, prof. Dariusz Górecki - rekomendowany przez PiS - wycofał się." Jest jeszcze tekst redakcyjny: GIODO zmienia fotel.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

I już

VaGla's picture

TVP.info: Wojciech Rafał Wiewiórowski został powołany przez Sejm na stanowisko Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

gratulacje

Gratulacje dla p. Wiewiórowskiego. To co mówił na spotkaniu świadczy, że temat nie jest mu obcy i wstydu nie powinien nam przynieść.

wynik głosowania

VaGla's picture

Pkt 23. porz. dzien. Powołanie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - Głosowało - 410; Za - 270; Przeciw - 22; Wstrzymało się - 118; Nie głosowało - 50; Większość bezwzględna - 206
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Jak miło!

Bardzo dobra wiadomość.
Dobrze, że stanowisko przypadło (wreszcie) prawdziwemu fachowcowi

Po owocach ich poznacie

"Czy może ślepy ślepego prowadzić? Czy obaj nie wpadną do dołu?" Łk 6,39

"Ty jednak, Danielu, ukryj

VaGla's picture

"Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza." (Ks. Daniela 12:4)
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>