Czas zgłosić się do SN po odpis postanowienia

2007-09-11 14:49
Etc/GMT+2

opis:
Czy uda się wydobyć postanowienie Sądu Najwyższego - Izba Karna, sygn. akt IV KK 174/07, w którym oddalono kasację prokuratury w sprawie związanej z "rejestracją prasy internetowej"?

Zgodnie z informacją z referatu SN do spraw dostępu do informacji publicznej - należy się zgłosić "najwcześniej za miesiąc". SN udostępnia odpisy pobierając opłatę w kwocie "złotówka za stronę".
Więcej o sprawie i postanowieniu: Czekając na opublikowanie wyroku SN w sprawie obowiązku rejestracji "prasy internetowej"
Aktualizacja w górę osi czasu: Postanowienie Sądu Najwyższego - sygn. akt IV KK 174/07 (rejestracja dzienników i czasopism)

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Kontaktowałem się z SN - jeszcze nie ma

VaGla's picture

Ten "event" ustawiony był na 30 sierpnia (tak sobie ustawiłem przypomnienie). Kontaktowałem się z Sądem Najwyższym i dostałem informację, że postanowienia jeszcze nie ma. Ale ciekawe jest to, że tylko dziś dzwoniło do Sądu Najwyższego kilkanaście osób. Informacja dla zainteresowanych: należy zgłosić się do SN dopiero po 10 września (czyli wracamy do pierwszego terminu, który mi podano jeszcze miesiąc temu - przestawiam zatem datę "eventu").

Jeśli uzyskam treść postanowienia, to bez zbędnej zwłoki opublikuje ją w Sieci. Być może sam Sąd Najwyższy zechce ją opublikować w Internecie (w związku z zainteresowaniem internautów) - zobaczymy, decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Zadzwoniłem - jeszcze nie ma postanowienia

VaGla's picture

Zadzwoniłem dziś do Sądu Najwyższego, by dowiedzieć się, czy już można zgłosić się po treść postanowienia - jeszcze nie można. Mam sprawdzić pod koniec tygodnia. Przesunąłem zatem termin tego 'eventu' o 4 dni.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>