XXIII Jesienne Spotkania PTI

2007-10-16 09:00
2007-10-18 19:00
Etc/GMT+2

opis:
Polskie Towarzystwo Informatyczne, organizator XXIII Jesiennych Spotkań PTI zaprasza do składania propozycji sesji tematycznych, które odbędą się podczas Spotkań. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma: komputer przenośny (laptop) oraz zostanie zwolniony z kosztów udziału w XXIII JSPTI (obejmuje to koszt udziału, zakwaterowanie i wyżywienie przez 3 dni trwania konferencji). Przy okazji, w imieniu organizatorów, zapraszam do Wisły w dniach 16-18 października 2007. W zeszłym roku było interesująco, a w tym roku ma być bardziej.

"Jesienne Spotkania PTI przetrwały ponad dwadzieścia lat, bo co kilka lat zmieniają formułę, a co kilkanaście miejsce, w którym się odbywają. W bieżącym roku miejscem pozostanie Wisła, a konkretnie hotel Gołębiewski, natomiast formuła wbrew panującym w kraju trendom będzie jeszcze bardziej demokratyczna, niż w roku ubiegłym" - tak rozpoczął słowa powitania Piotr Fuglewicz w imieniu Komitetu Programowego XXIII JSPTI.
Na stronie PTI, pod tytułem: Vagla pierwszym potwierdzonym Key-notem organizatorzy zdali relację:

Podczas tradycyjnego spotkania Oddziału Mazowieckiego PTI nazywanego RBD (Rapid Baran Development) niektórzy członkowie Komitetu Organizacyjnego posunęli się do zastraszenia Piotra Vagli Waglowskiego poprzez grożenie Mu dyskiem twardym. Piotr na wszelki wypadek zdecydował się przyjąć zaproszenie do zostania „key-notem” w czwartkowe popołudnie 18 października 2007. Wygłosi wykład na zadany przez Uczestników temat. Propozycje prosimy przesyłać do Vagli i/lub organizatorów.

Hmm.. Jeszcze bardziej demokratyczna formuła? No to zobaczymy, jakie tematy zostaną zgłoszone (odwiedź Propozycje sesji XXIII JSPTI – Lista - jednak lista widoczna jest dla zalogowanych w tym systemie; wyjaśniono też Dlaczego warto i należy się zarejestrować (teraz) w systemie konferencyjnym?). Na razie dostałem jedną propozycję dotyczącą tematu mojego wystąpienia. Złożył ją stały czytelnik serwisu, a brzmi ona tak: "Otwarte standardy brunetek z kucykami". Myślę, że dałbym radę ten temat powiązać zarówno z prawem jak i z nowymi technologiami. Byłoby to nawet nie tak bardzo karkołomne przedsięwzięcie, zwłaszcza wobec ostatnich doniesień z obszaru prawa zamówień publicznych (por. komentarz Krzysztofa Siewicza: polskie i europejskie prawo zamówień publicznych w kontekście materiału Podobają mi się brunetki, ale również dziewczyny mające cechy równoważne oraz dywagacji: Blady świt radia TOK FM - da się? Pewnie, że się da.)

A gwoli ścisłości - podczas Rapid Baran Development odbywał się konkurs polegający na rzucie dyskiem (twardym) i pragnę jedynie przypomnieć organizatorom, którzy "posunęli się do zastraszania", że to ja (nikt inny) "wyciepałem" dysk aż za ogrodzenie... Na zdjęciu powyżej widać współzawodnictwo uczestników RBD w tej nowatorskiej konkurencji

lokalizacja:
Wisła

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

IMCSIT w Wisle

Vagla, piszesz tylko o sobie a moze moglbys zaprosic wszystkich aby przyjechali nie tylko ogladac i sluchac CIebie, ale w ogole zobaczyli jaka to w Wisle jest fajna konferencja ;-)

a jesli ktos interesuje sie "informatyka naukowa" to moze zrobic sobie wielowatkowosc i przy okazji zaobaczyc co mowi sie na konferencji IMCSIT --> http://www.imcsit.org --> a na Vagle i tak zdazy!

Pozdrowienia,
MP

Demokratyczna formuła

VaGla's picture

Ja byłem jedynie pretekstem, by powiązać Jesienne Spotkania PTI z tematyką tego serwisu - jak wiesz Marcinie, nie publikuje tu zbyt wielu materiałów, które nie są związane z "prawnymi aspektami społeczeństwa informacyjnego", tak więc musiałem znaleźć taką formułę anonsu, która powiąże ze sobą zarówno Wisłę, jak i tematy poruszane w serwisie. Podałem zresztą linki do stron organizacyjnych, więc każdy ma możliwość zapoznania się z całością planów organizacyjnych, nie tylko z tym elementem, który dotyczy mojego udziału. A z racji tego, że skorzystałeś, Drogi Marcinie, z możliwości komentowania, a tym samym - uzupełnienia tego, co tu napisałem - teraz każdy dodatkowo może zwrócić swoją uwagę na IMCSIT. I co z tego, że wiem, iż tak naprawdę się mnie nie czepiasz, a tylko znalazłeś możliwość podkreślenia tego, że IMCSIT też w Wiśle będzie :) No i dobrze. Niech już tak zostanie.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>