Wyruszam na Jesienne Spotkania PTI

Jesienne Spotkania PTI - logoCzas najwyższy zapakować torbę, laptopa i aparat fotograficzny i udać się na dworzec, by złapać pociąg do Bielska-Białej (16:10 z Centralnej), a stamtąd przebić się jakoś do Wisły. Rozpoczęły się już XXIII Jesienne Spotkania Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Nie wiem tylko jak tam będzie z dostępem do Sieci, więc możecie Państwo zaobserwować pewne "przerwy" w ukazywaniu się moderowanych komentarzy. Wracam w piątek. Postaram się jednak przy każdej nadarzającej się okazji sprawdzać, co się dzieje w serwisie. Bądźcie grzeczni ;)

Z ciekawostek warto może powiedzieć, że pod adresem www.transmisjeonline.pl/pti transmitowana będzie poranna sesja "Jak skutecznie prowadzić projekt typu web 2.0?" oraz popołudniowa sesja plenarna, którą zakończy Blogozbiegowisko (to ostatnie w czwartek 18 X 2007, w godzinach 16:45 – 18:30).

Program ramowy konferencji XXIII Jesienne Spotkania PTI dostępny jest na stronie konferencji. Ja w czwartek wygłoszę referat pt. Dostępność serwisów administracji publicznej, nie wiem czy się załapię na transmisję, ale chyba się załapię. Zobaczymy. Jutro zaś odbędzie się sesja E-government – szansa czy utopia?, w której wezmę udział wraz z Pawłem Krawczykiem, Marcinem Cieślakiem, Mirosławem Januszewskim i mec. Arturem Kmieciakiem.

Biorę aparat fotograficzny, więc - jeśli się wszystko pomyślnie ułoży - może uda mi się potem jakąś relacje przygotować i opublikować w serwisie. Trzymajcie kciuki.

Aktualizacja: Dostępność a technologia informacyjna i komunikacyjna - materiał opublikowany na YouTube.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Będziesz transmitowany :)

ubik's picture

Będziemy transmitować cały czwartek, więc się załapiesz :)

Dojechałem i jest Sieć

VaGla's picture

Kilka spostrzeżeń z podróży: wiele można zaplanować, ale jeśli pojawi się "czasowa modyfikacja rozkładu jazdy pociągów, spowodowana modernizacją trakcji" ("przewoźnik przeprasza za okoliczności, na które nie ma wpływu"), to i tak człowiek musi łapać ostatni PKS jadący z Bielsko Białej do Skoczowa, a potem ostatni PKS ze Skoczowa do Wisły. Ale udało się, chociaż przeżyłem podróż bardzo podobną do tej, którą odbyłem rok temu, jadąc do Wisły na "Spotkania". Również tym razem miałem PKS wyłącznie dla siebie.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Kilka przemyśleń z transmisji

Miałem przyjemność oglądać w necie transmisję czwartkowej sesji uczestników. Z początku dość nudnawo, żeby nie użyć innych słów. Chodzi mi głównie, o Bebo i pewne sokratesowe hasło "wiem, że nic nie wiem". Potem jakby prelekcje się powoli rozkręcały.
Duży plus za to, że w ogóle taka transmisja była + możliwość zadawania pytań z czata.
Minus dla kamerzysty i brak statywu - obraz był fatalny.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>