Uwaga opinii publicznej skupiona na "dobrych pedofilach"

Logo Wydarzeń PolsatuNo i polsatowskie Wydarzenia puściły materiał o stronie "Misiaczka". Wypowiadali się psychologowie, policja, prokuratura. Puścili nawet jedno moje zdanie: "Wydaje się, nie być stroną, która łamie jakieś przepisy". Potem zadzwoniła do mnie moja rodzicielka, w zburzeniu twierdząc, że telewizja zrobiła ze mnie pedofila. Pedofilem się nie czuję, a korzystając z internetu mogę dopowiedzieć to, co w materiale się nie pojawiło.

A mogłaby się pojawić wypowiedź, w której stwierdzam, iż pochwalanie popełniania przestępstw jest regulowana przez polski kodeks karny (jest nawet zagrożone karą do roku pozbawienia wolności, chociaż tego już nie powiedziałem), jak rozumiem moja wypowiedź była za długa, albo się "zaplątałem", albo to co powiedziałem nie pasowało do innych materiałów, więc wypadło z reportażu. Gorzej, że zarówno wypowiadający się policjant jak i prokurator o treści art. 255 par. 3 nie zająknęli się nawet (albo owszem - powiedzieli, tylko, że wypadło - czego przecież nie wiem). Prawda czasu, prawda ekranu.

Jednak "reklama" w głównym serwisie informacyjnym Polsatu ma swoją cenę - dlatego właśnie skromny serwer prawo.vagla.pl nie wytrzymał obciążenia i przeszedł w pierwszej kolejności "migotanie przedsionków", a potem "zawał". W horoskopie na mijający tydzień napisali mi, bym uważał na drobne nieprzyjemności pod koniec tygodnia, tak więc byłem na to psychicznie przygotowany. Pełen relaks. Luz.

Wypowiedź w Polsacie

Jedno zdanie w Polsacie i efekt w postaci "Host 'localhost' is blocked because of many connection errors". Dzięki internetowi mogę dopowiedzieć to, co się nie znalazło w materiale (oczywiście po restarcie serwera) no i przywołać wcześniejsze wypowiedzi publikowane na łamach serwisu, a poświęcone stronie Mały Książe

Na dedykowanej stronie Wirtualnej Polski, można obejrzeć omawiany klip.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Gdzie i jak komentować w internecie?

Ja u siebie mogę podlinkować dowolną stronę. Portale jednak niechętnie będą linkować do innych serwisów. A jeszcze nie daj Boże do takiego zasobu Sieci, który może sugerować, że nie wszystko zostało powiedziane... No, w każdym razie do czego byśmy doszli, gdyby portale zamiast agregować ruch "do siebie" (wszak chodzi o odsłony i reklamę) wypuszczały ruch do innych serwisów. To czysta strata. Zatem można komentować, byle w portalu i byle nie z linkami do innych stron (z tekstu Zasady Opinii WP: "Czego nie wolno? Nie będziemy publikować opinii, które: (...) zawierają adresy www...". Dlaczego o tym piszę? Ano spróbowałem i zobaczymy, z jakim skutkiem:

Dodaj swoją opinię

Gdzie, jak nie przy opublikanym materiale, najlepiej odesłać do treści własnej odpowiedzi, wcześniej opublikowanej gdzieś w internecie?

No to zobaczymy, czy uda się nawiązać dialog. Można też kliknąć w link: Dodaj swoją opinię! (z wykrzyknikiem!). Tak się zastanawiam: ciekawe, czy Polsat będzie chciał jeszcze kiedyś puścić moją wypowiedź w Wydarzeniach? Bosz... Chyba zostałem blogerem... Nie próbujcie robić tego w domu. Chyba, że macie stałe źródło dochodów... Goooood Morning, Vietnam!
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Zabezpieczenie przed spamem?

Zastanawiam się, czy to zastrzeżenie o niepublikowaniu komentarzy z linkami nie jest przypadkiem wynikiem zastosowania prostego filtra przeciw-spamowego? Zatem polityka serwisu czy wymóg techniczny? Ciekawe co było pierwsze.

Na wp.pl drażni mnie też

Na wp.pl drażni mnie też bot weryfikujący. Zapewne działa to ustrojstwo na zasadzie porównywania treści komentarza ze słownikiem z wyrazami uważanymi za obelżywe, itp. Np. bardzo trudno jest opublikować komentarz ze słowem "kaczki". Poważnie! Przynajmniej kilka tygodni temu jeszcze tak było. Podobnie jest przypuszczam ze słowami, zawierającymi w sobie rdzenie lub formanty o brzmieniu uważanym za obelżywe (np. "-----chuje"). Komentarz odrzucony przez bota (co jest sygnalizowane autorowi wytłuszczonym komunikatem), trafia następnie jak przypuszczam do kolejki moderacji ręcznej. Większość tak odrzuconych postów z reguły już w tej kolejce tonie... Nauczony tym, staram się zawsze w takich przypadkach "dopasować" komentarz w celu ominięcia bota i wysłać go ponownie, co w przypadku dłuższych wypowiedzi bywa żmudne...
Ostatnio na wp.pl pojawia się w komentarzach spamowa reklama jednego ze sklepów sprzedających akcesoria GSM i GPS. Jak oni to robią?

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>