Ważna informacja na temat możliwej publikacji ogłoszeń w serwisie VaGla.pl Prawo i Internet

Szanowni Państwo, pragnę niniejszym ogłosić, że wprowadziłem do cennika usług, które mogą być realizowane w ramach serwisu VaGla.pl Prawo i Internet, następujące dwie usługi: 1) publikacja przez okres 14 dni na stronie głównej serwisu umieszczonego w lewym górnym rogu witryny internetowej obramowanego ogłoszenia, zajmującego nie mniej aniżeli 20% powierzchni internetowej widocznej na ekranie komputera*), 2) publikacja przez okres 14 dni na stronie głównej serwisu umieszczonego w prawym górnym rogu witryny internetowej obramowanego ogłoszenia, zajmującego nie mniej aniżeli 20% powierzchni internetowej widocznej na ekranie komputera*). Pomyślałem, że wprowadzenie takich pozycji do katalogu możliwych usług może być interesujące.

Oczywiście prawa i lewa strona są tu umowne, bo nie wiadomo, z której strony będziemy patrzeć: czy z punktu widzenia obserwatora, czy z punktu widzenia obserwowanego (tak jest np. w heraldyce). W każdym razie mam takie dwie usługi, które postanowiłem opatrzyć poglądowym rysunkiem i gwiazdką kierującą do drobnego druku (by nie zawieść tych, którzy oczekują od ofert tego typu postanowień). A ponieważ "drobny druk" się słabo czyta, to umówmy się, że teraz napiszę normalnie, a kto będzie miał ochotę - zmniejszy sobie wielkość czcionki w przeglądarce.

Następujące zdania proszę czytać "drobnym drukiem":

*) powyższe dwa możliwe warianty prezentowania w serwisie ogłoszeń mogą być realizowane w ramach usługi tylko i wyłącznie wówczas, gdy chociaż jedna osoba będzie oglądała stronę internetową w czasie realizacji zlecenia, a dodatkowo i łącznie będą spełnione następujące warunki:

a) osoba ta będzie korzystała z graficznej przeglądarki stron internetowych,

b) będzie oglądała stronę na ekranie o rozdzielczości nie mniejszej niż 1600x900 punktów - pixeli (w przypadku oglądania storny na ekranie o mniejszej rozdzielczości - ogłoszenie nie będzie prezentowane wcale) oraz

c) użytkownik będzie oglądał serwis w oknie przeglądarki, które będzie zajmowało "powierzchnię" nie mniejsza niż 1600x900 punktów - pixeli (w przypadku modyfikowania wielkości okna przeglądarki ogłoszenie nie będzie prezentowane wcale),

d) przeglądarka nie będzie współpracowała z aktywnym oprogramowaniem modyfikującym zawartości "odwiedzanej" strony oraz

e) będą zastosowane "standardowe" ustawienia przeglądarki w odniesieniu do np. wielkości czcionki i podobnych,

f) nie nastąpią żadne utrudnienia w połączeniu komputera, na którym przeglądana będzie strona, z internetem,

g) nie nastąpią utrudnienia w prezentowaniu serwisu internetowego, jak np. awaria serwera, wyłączenie prądu w mieście, itp.

(W tym miejscu lektury można już ustawić w przeglądarce wygodny dla siebie rozmiar czcionki).

W takim przypadku ogłoszenie może pojawiać się w miejscach sygnalizowanych na poniższej ilustracji, a to polami oznaczonymi szachownicą lub groszkami (takie oznaczenie przyjąłem, by ustrzec się ewentualnej konfuzji przy stosowaniu określeń "prawa" lub "lewa" strona):

screenshot serwisu VaGla.pl Prawo i Internet z zaznaczonymi polami przeznaczonymi dla ewentualnych ogłoszeń

Zarówno w przypadku wybrania wariantu oznaczonego szachownicą, jak również w przypadku wybrania ogłoszenia w wariancie oznaczonym groszkami, cena ogłoszenia w ramach powyższej oferty wyniesie 21 tysięcy złotych plus podatek VAT - za jeden z wybranych wariantów.

W ramach poszerzania katalogu usług postanowiłem zaprojektować jeszcze dwie inne usługi tego typu, a różniące się od przedstawionych powyżej tym, że ogłoszenie prezentowane będzie w wariancie sygnalizowanym szachownicą lub groszkami, ale w ramach każdej z potencjalnie prezentowanych publicznie stron serwisu VaGla.pl Prawo i Internet (z wyłączeniem strony głównej, dostępnej pod adresem http://prawo.vagla.pl). W takim przypadku, niezależnie od wyboru wariantu oznaczonego szachownicą lub groszkami, cena usługi wynosi 46 tysięcy złotych plus podatek VAT.

Istnieje możliwość łączenia wszystkich czterech usług w jednym czasie (co oznacza, że ogłoszenie pojawi się zarówno po stronie oznaczonej szachownicą, jak i po stronie oznaczonej groszkami i będzie prezentowane na wszystkich potencjalnie dostępnych dla użytkowników stronach serwisu, łącznie ze stroną główną).

W przypadku kontaktowania się ze mną w celu wybrania wariantu - proszę wskazać, czy chodzi o wariant oznaczony na ilustracji szachownicą, czy groszkami. Zastrzegam, że mogę odmówić przyjęcia usługi do realizacji bez podania powodu.

Powyższe warunki usługi mogą w przyszłości ulec zmianie.

Przeczytaj również: Cena za utwory mojego autorstwa wynosi miliard euro za sztukę oraz Czekam na trzy miliardy euro od Skarbu Państwa, albo odszkodowanie za wywłaszczenie z praw autorskich.

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Hmm...

Postaram się przekonać decydentów do wykupienia takiego ogłoszenia. Drogo nie jest, a - wydaje mi się - warto :)

Dylemat

Takie zabezpieczenie, teraz tylko czekać na wyrok sądu, fajnie.
Ale czy to będzie na pewno 14 dni i 20% powierzchni?

Kto wie?

VaGla's picture

Kto wie? Ja nie wiem. Ale przynajmniej będzie jakoś można "obliczyć" ewentualne ułamki i sumy od kwot cennikowych.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

ogłoszenie

wniosek o formę i miejsce publikacji składa strona
sąd się tylko przychyla albo nie
jak ktoś złoży taki wniosek i sąd uzna jego zasadność
to będzie ogłoszenie :-)

Nie mniej niż?

Czy to oznacza, że ogłoszenie będzie mogło zajmować więcej niż 20% powierzchni? Szczerze - jest w tym jakiś haczyk?

Oczywiście

VaGla's picture

Oczywiście, że jest w tym haczyk.
--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Byl juz artykul:"ACTA

Byl juz artykul:
"ACTA stymuluje twórczość"
teraz jest:
"Wyroki sadowe stymuluja przedsiebiorczosc" ;)

Licznik

DiskDoctor's picture

przeglądarka nie będzie współpracowała z aktywnym oprogramowaniem modyfikującym zawartości "odwiedzanej" strony

Licznik odwiedzin?

Raczej

VaGla's picture

Raczej Adblock Plus, Greasemonkey, Firebug i tak dalej. Przecież media elektroniczne są kompozytowe i jeśli użytkownik zechce przefiltrować sobie sygnał, albo w inny sposób go zmodyfikować "w locie", to "nadawca sygnału" nie ma na to wpływu.

--
[VaGla] Vigilant Android Generated for Logical Assassination

Zły cennik

Według statystyk oglądalności ogłoszenie w szachownicy powinno być droższe.

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>