Konferencja: Internet na rozdrożu

2011-09-20 11:00
2011-09-20 17:22
Etc/GMT+2

Fundacja Panoptykon oraz Stowarzyszenie Internet Society Poland zapraszają na Konferencję pt. "Internet na rozdrożu. Wyzwania dla regulacji Internetu w Polsce i Unii Europejskiej". Konferencja ta stanowi podsumowanie projektu „Strategie dla regulacji Internetu w Polsce i Unii Europejskiej”, finansowanego z grantu Open Society Institute. Jej celem jest zebranie najważniejszych głosów w debacie na temat wyzwań dla regulacji Internetu w Polsce i Unii Europejskiej.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć na jej stronach. Udział w Konferencji jest bezpłatny, jednak organizatorzy proszą o przesyłanie zgłoszeń. W programie pojawią się m.in. takie tematy, jak elektroniczny nadzór, droga od otwartej wiedzy do otwartego rządu, problem "legalności" treści w Sieci, zasady ponownego wykorzystywania informacji publicznej oraz otwartości zasobów publicznych, problem prywatności.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, p. Anna Streżyńska, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, min. Magdalena Gaj, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, członkowie Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministerstwa Sprawiedliwości, posłowie z Komisji Nowoczesnych Technologii Sejmu RP, a także prawnicy, przedstawiciele branży internetowej, organizacji pozarządowych, itp.

Konferencja odbędzie się 20 września, w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, ul. Koszykowa 86, 02-008 Warszawa

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>