Sąsiedzi 2.0 - debata: więcej demokracji via Internet?

Piotr Waglowski w czasie przygotowywania filmu wprowadzającego do debatyW ramach Polsko-Niemieckiego Festiwalu "Sąsiedzi-Nachbarn.2.0" Fundacja im. Friedricha Eberta organizuje wspólnie z redakcją "Krytyki Politycznej" oraz ambasadą RFN w Polsce debatę na temat "Więcej demokracji via Internet?" Debata odbędzie się w dniu 7 czerwca 2011 w CK "NOWY WSPANIAŁY ŚWIAT", ul. Nowy Świat 63, Warszawa. Będę tam, jako jeden z panelistów.

"Sąsiedzi 2.0" to polsko-niemiecki festiwal nowoczesnego sąsiedztwa, na który zaproszeni są wszyscy, którzy w realnej lub wirtualnej przestrzeni chcieliby spotkać swoich polskich i niemieckich sąsiadów. Więcej o inicjatywie można znaleźć na stronie Fundacji im. Friedricha Eberta. Jest tam m.in.materiał poświęcony planowanej na jutro debacie (PDF)

Jeden z filmików wprowadzających do dbaty: Co to jest E-Democracy? (chociaż podpisano mnie mianem "blogger" - nie czuję się nim, gdyż nie wiem, co to znaczy).

O wyborach "przez internet" można znaleźć nieco krytycznych tekstów w dziale wybory niniejszego serwisu. Można tam również znaleźć alternatywę: Społeczna, elektroniczna partycypacja w Polsce - ucieczka do przodu.

Na stronach Nowego Wspaniałego Świata zapowiedź konferencji: Jakie rzeczywiste, a jakie rzekome szanse i zagrożenia kryją jednak w sobie elektroniczna demokracja (e-democracy) i wirtualne rządzenie (e-government) i jaka jest w ogóle treść tych pojęć?

Opcje przeglądania komentarzy

Wybierz sposób przeglądania komentarzy oraz kliknij "Zachowaj ustawienia", by aktywować zmiany.

Ten film jest niepubliczny. Mogą go obejrzeć tylko użytkownicy..

Youtube na stronie filmu, który wklejasz powyżej, wyświetla komunikat:

Ten film jest niepubliczny. Mogą go obejrzeć tylko użytkownicy dysponujący linkiem. Więcej informacji

agenturgretchen, która umieściła ten film nie chce obciążać Google nadmierną odpowiedzialnością za wynik wyszukiwania. E-demokracja tak, ale tylko dla dysponujących linkiem :)

--
[S.A.P.E.R.] Synthetic Android Programmed for Exploration and Repair

Piotr VaGla Waglowski

VaGla
Piotr VaGla Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl Prawo i Internet. Ukończył Aplikację Legislacyjną prowadzoną przez Rządowe Centrum Legislacji. Radca ministra w Departamencie Oceny Ryzyka Regulacyjnego a następnie w Departamencie Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Rozwoju. Felietonista miesięcznika "IT w Administracji" (wcześniej również felietonista miesięcznika "Gazeta Bankowa" i tygodnika "Wprost"). Uczestniczył w pracach Obywatelskiego Forum Legislacji, działającego przy Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu Odpowiedzialne Państwo. W 1995 założył pierwszą w internecie listę dyskusyjną na temat prawa w języku polskim, Członek Założyciel Internet Society Poland, pełnił funkcję Członka Zarządu ISOC Polska i Członka Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Był również członkiem Rady ds Cyfryzacji przy Ministrze Cyfryzacji i członkiem Rady Informatyzacji przy MSWiA, członkiem Zespołu ds. otwartych danych i zasobów przy Komitecie Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji oraz Doradcą społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ds. funkcjonowania rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W latach 2009-2014 Zastępca Przewodniczącego Rady Fundacji Nowoczesna Polska, w tym czasie był również Członkiem Rady Programowej Fundacji Panoptykon. Więcej >>